Daha evvel ortaya çıkan sızıntılar, Oppo‘nun Find X5 serisi için, daha evvel 1 Şubat’taki Çin Yeni Yılı’ndan sonra duyurulacağını işaret ediyordu. Lakin Weibo, Oppo‘nun Find X5 serisi için, Şubat ayının ikinci yarısında bir lansman aktifliği planladığını argüman ediyor. İşte detaylar!

Oppo Find X5 serisinin piyasaya sürüleceği tarih açıklandı! İşte özellikleri!

Weibo üzerinden ortaya çıkan bir sızıntı, Oppo‘nun Find X5 serisi için, Şubat ayının ikinci yarısında, bir lansman aktifliği planladığını işaret ediyor. Birebir vakitte öbür Oppo eserlerinin de aktifliğin bir modülü olacağından bahsediliyor. Söylentiler gerçek ise tıpkı aktiflikte Find X5 Pro, Find X5 ve Find X5 Lite üzere modeller de birebir aktiflikte yer alacak. Fakat bu aygıtların yanında diğer hangi aygıtların duyurulacağına dair şimdilik rastgele bir bilgi mevcut değil.

Sızıntı, Find X5‘in Vanilya renginde bir versiyonunun olduğunu ve bu modelin Dimensity 9000 yonga setini bünyesinde barındıracağını söylüyor. Daha evvel ortaya çıkan sızıntılara nazaran Oppo Find X5 modelinin bilinen özellikleri ise şu biçimde;

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1’den güç alacak olan Oppo Find X5, 4 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemci, bir adet 3.05 GHz suratında çalışan ARM Cortex-X2, üç adet 2.85 GHz ARM Cortex-A710 ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine ek olarak Mali-G710 MP10 grafik ünitesine konut sahipliği yapıyor.

Find X5 Pro, ise birebir halde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1’den güç alırken yeniden 4 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga setine yer veriyor. Fakat Find X5’den farklı olarak bir adet 3.0 GHz ARM Cortex-X2, üç adet 2.5 GHz ARM Cortex-A710 ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine ek olarak Adreno 730 grafik ünitesine sahip.