Enterprise Edition 2’nin 2020’nin başlarında daha geniş kullanıma sunulmasından bu yana Google Glass’da fazla güncelleme olmadı, fakat Oppo, direkt bir rakip başlatmanın vaktinin geldiğine inanıyor.

Geçen yılki Oppo AR Glass konseptinin akabinde, yeni Oppo Air Glass, şimdi açıklanmayan bir fiyatla 2022’nin birinci çeyreğinde Çinli tüketicilere sunulacak. Gözlük İki kesim halinde gelecek. Ne yazık ki, 30 gramlık bu aygıtı kendi gözlüğünüze takamayacaksınız. Google Glass’a çok benzeyen Oppo Air Glass, navigasyon, çeviri, teleprompter, takvim, hava durumu, fitness takibi ve daha fazlası üzere kullanım durumları için kolay bilgiler sunmak üzere tasarlanmış.

Oppo AR Glass tanıtıldı! Geleceğin teknolojisi

Oppo, gözlüğü taşınabiliri pratik ve erişilebilir “destekli gerçeklik” olarak isimlendiriyor. Oppo Air Glass, en yeni Fossil ve TicWatch akıllı saatlerinin kimilerinin içindeki çipe benzeyen Qualcomm Snapdragon Wear 4100 tarafından çalıştırılıyor. Bir Oppo telefonla (ColorOS 11 yahut üstü ile) yahut bir Oppo Watch ile eşleştirildikten sonra, Air Glass’ın ince dokunmatik çubuğuna dokunarak yahut yalnızca başınızı sallayarak ve akabinde tekrar dokunaraknbildirimleri açıp kapatabilirsiniz. Uygulamalar ortasında geçiş yapmak için dokunmatik çubuğu kaydırmanız kâfi. Oppo, daha sezgisel bir denetim için Oppo Watch aracılığıyla el hareketi izlemeyi de test ediyor. İki Oppo Gözlüğünüz varsa ve bir yabancıyla irtibat kurmakta zorlanıyorsanız, bunları eşleştirebilir ve anında çeviri için konuştuğunuz şahsa de gözlük verebilirsiniz. Lakin, şu anda sadece Çince, İngilizce ve Japonca desteklenmekte ve Korece yakında bunu izleyecek.