Bu haftanın başlarında OnePlus, amiral gemisi akıllı telefonlar OnePlus 9 ve 9 Pro için OxygenOS 12‘nin kararlı bir sürümünün piyasaya sürüldüğü duyuruldu. Lakin, kullanıcılar çabucak çok sayıda yanlıştan şikâyet etmeye başladı ve bunun sonucunda şirket güncellemeyi dağıtmayı durdurmak zorunda kaldı.

Akıllı telefonlarını OxygenOS 12‘ye güncelledikten sonra, kullanıcılar OnePlus forumunda, aygıtların olağan formda kullanılamamasından şikâyet etmeye başladılar. OnePlus yaptığı açıklama ile Android 12 güncellemesini geri çektiğini açıkladı.

OnePlus Android 12 Güncellemesini Neden Geri Çekti!

Yazı tiplerinin görüntülenmemesi, 120-hertz ekran güncellemesinin çalışmaması, uygulamaların kaybolması, taşınabilir irtibatta kesintiler ile ilgili sıkıntılar hasıl oldu. Bu bilinen yanlışların tam bir listesi değildi. OnePlus bu durumu göz gerisi edemedi ve güncellemenin askıya alındığını duyurdu.

“OxygenOS 12 güncellemesinin neden olduğu problemlerin farkındayız ve geliştirme grubumuz bunları düzeltmek için çalışıyor. Bu güncellemenin kullanıma sunulmasını durduruyoruz ve en kısa müddette yeni bir sürüm yayınlamaya çalışacağız.” OnePlus resmi bir açıklaması böyleydi.

Birçok kullanıcı yalnızca OxygenOS 12‘deki yanlışlardan değil, birebir vakitte kullanıcı orta yüzündeki değişikliklerden de şikayetçiydi. Sorunun kaynağının yalnızca eser yazılımı Android 12’ye bağlı olmadığı, tıpkı vakitte OPPO’nun ColorOS 12 işletim sistemine de dayandığı söyleniyor.

Aygıtlarını Android 12′ye güncellerken meselelerle karşılaşanın yalnızca OnePlus olmadığını belirtmekte yarar var. Samsung Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3 sahiplerinin de çok sayıda yanılgıdan şikâyet ettiği söyleniyor.