Kamera değişikliklerini ve güncellemelerini detaylandırmaktan sorumlu bir Samsung Community moderatörü, One UI 4.1 güncellemesiyle eski aygıtlara gelecek Galaxy S22 kamera özelliklerinin listesini açıkladı. Daha da yeterlisi, moderatör One UI 4.1‘in bugün kullanıma sunulmasını bekliyor, fakat modun birebir anda herkese çabucak ulaşamayacağını, evreli olarak sunulacağını hatırlatıyor.

Galaxy S22 kamera özellikleri One UI 4.1 ile aygıtlara sunulacak

Samsung bu güncelleme ile, gece portre özelliği, evcil hayvan tanıma, aydınlatma pozisyonu düzenleme, telefoto portre modu, Direktör Görünümü ve daha pak bir kamera kullanıcı arayüzü üzere kimi kamera özelliklerini getirecek.

Bu kamera özellikleri, One UI 4.1 alan evvelki her Galaxy amiral gemisine gelmeyecek ve özellikler şu halde birtakım aygıtlar için paylaşılacak:

  • Gece portre fonksiyonları: Galaxy S21, S20, Note 20, Z Fold 2, Z Fold 3, Z Flip 5G ve Z Flip 3.
  • Evcil hayvan tanıma: Galaxy S21, S21 FE, S20 FE, Note 20, Z Fold 2, Z Fold 3, Z Flip 5G ve Z Flip 3.
  • Aydınlatma pozisyonu düzenleme fonksiyonları: Galaxy S21, Galaxy S21 FE, Galaxy S20 FE, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Z Flip 3.
  • Telefoto portre görüntüsü: Galaxy S21, Galaxy S21 FE, Galaxy Z Fold 3.
  • Güzelleştirilmiş Direktör Görüşü: Galaxy S21, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold 3.
  • Snapchat entegrasyonu: Galaxy S21.

Son gönderide tam olarak bahsedilmese de Galaxy S Plus ve Ultra modellerinin de temel varyantlarla birlikte alabileceğini varsayıyoruz.

Expert RAW daha fazla aygıta geliyor

Geçen yıl Galaxy S21 Ultra için Expert RAW özelliği piyasaya sürülmüştü ve Samsung, bu yeni profesyonel kamera uygulamasının bu yıl öbür Galaxy aygıtlarına sunulacağına dair kullanıcılarına kelam verdi.

Galaxy S22, kutudan çıktığında Expert RAW özelliği ile piyasaya çıktı. Artık Samsung, uygulamayı Galaxy S20 Ultra, Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Fold 3‘e getireceğini bir defa daha doğruladı. Samsung kesin bir lansman tarihi açıklamasada şirket bu aygıtlar için uygulamayı 2022’nin birinci yarısında yayınlamayı hedefliyor.

One UI 4.1‘e gelince, güncellemenin en kısa vakitte dağıtılmaya başlayacağını umuyoruz ve tıpkı biçimde, daha fazlasını öğrenir öğrenmez sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Dağıtımın birinci etapta Güney Kore ile sonlu olabileceğini ve daha sonra öbür bölgelerin alacağını unutmayın.