Geçtiğimiz birkaç gün içinde Samsung, Galaxy S21, Galaxy S21 FE, Galaxy S20, Galaxy S10, Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 10 dahil olmak üzere çeşitli üst seviye ve orta sınıf telefonlar için güçlü özelliklere sahip One UI 4.1 güncellemesini yayınladı. Bu güncellemeyle alakalı ayrıntılara gelin yakından bakalım.

One UI 4.1 güncellemesi, G781BXXU4FVC2 donanım yazılımı sürümüyle Galaxy S20 FE 5G’ye gönderilmeye başlandı. Güncelleme şu anda Polonya’da dağıtılıyor ve önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla Avrupa ve Asya pazarının güncellemeyi alması bekleniyor. Yeni yazılım ayrıyeten 50 güvenlik açığını gideren Mart 2022 güvenlik düzeltme ekini de içeriyor.

Polonya ROM’lu bir Galaxy S20 FE 5G kullanıcısıysanız, Ayarlar» Yazılım güncellemesine gidip yeni güncellemeyi denetim edebilirsiniz.

Galaxy S20 FE 5G One UI 4.1 özellikleri

One UI 4.1 güncellemesi, Google Duo Live Sharing, Akıllı Widget’lar, geliştirilmiş bir Renk Paleti ve düşük ışık şartlarında bile portre imgeleri yakalama özelliğini içeriyor. Ayrıyeten içinde kişi olan rastgele bir imaja portre efektleri ekleme ve aydınlatmayı ayarlama imkanı sağlanıyor. Yerleşik imaj düzenleyici sayesinde, objeleri, yansımaları ve gölgeleri kaldırabilirsiniz.

Yeni güncelleme ile Galaxy S20 FE 5G, kendi AR Emoji avatarlarınıza Tenor’dan GIF’ler eklemenize de müsaade veriyor. Maske moduna art plan renkleri ekleyebilir ve gerçek dünyadaki objeleri 3B çıkartmalara dönüştürebilirsiniz. Samsung Health, daha derin sıhhat ve zindelik iç görüleri sağlarken, sıhhat amaçlarınıza ulaşmanız için size ipuçları sunacak.

SmartThings Find, artık kaybolan öğeleri aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte paylaşmanıza imkan tanıyor. Quick Share artık diğerleriyle paylaşılan imgeler için Wi-Fi kimlik bilgilerinin paylaşılmasıyla birlikte düzenleme geçmişine müsaade veriyor. Samsung Klavye artık daha fazla lisan ve nizam içeriyor ve Grammarly dayanaklı yazma tekliflerine sahip olarak sunuluyor.

Tüm bu özellikler One UI 4.1 güncellemesi ile Samsung aygıtlarına sunulacak. Gelişmelerden haberdar olmak için bizleri takip etmeyi unutmayın.