Dijital varlıklar daha yaygın hale geldikçe ve klâsik paraya yasal bir alternatif olarak kabul edildikçe, Teksas eyaletindeki bir banka, çalışanlarına Bitcoin (BTC) cinsinden bir tasarruf planı sunma niyetini açıkladı.

O banka, Bitcoin tasarruf planı sunmaya hazırlanıyor! Pekala bu ne manaya geliyor?

Teksas’taki Vantage Bank, 4 Nisan’da Laredo Morning Times tarafından bildirildiği üzere, tercihlerini tabir eden çalışanlar için klasik tasarruf planlarına alternatif olarak amiral gemisi dijital varlıktaki tasarruf planını tanıtacak.

Bankanın İnsan Kaynakları Lideri ve Genel Müdür Yardımcısı Eric Thompson koun ile ilgili şunları söyledi:

“Bitcoin Tasarruf Planı fikri, ortaklarımızdan biri tarafından bize sunulan bir şeydi. Başlattıkları ve katılmak isteyip istemediğimizi sordukları bir program.”

Bu program, varlık idare şirketi Stone Ridge’in yan kuruluşu NYDIG Bitcoin Strategy Fund tarafından sunulmaktadır.

Bitcoin Tasarruf Planı neleri içerecek

Thompson’a nazaran, Bitcoin Tasarruf Planı, çalışanların her maaş çekinin bir kısmını otomatik olarak ayırmasına ve onu Bitcoin’e dönüştürmesine müsaade verecek. Dönüştürülen dijital varlıklar daha sonra NYDIG’nin en üst seviye güvenlik ve düzenleyici standartlara uyan kurumsal seviyede saklama platformunda tutulur.

Vantage Bank’ın lideri ve CEO’su Jeff Sinnot, Thompson’a katılarak programı övdü ve şunları söyledi:

“Ekip üyelerimize mümkün olan en kapsamlı yarar paketini sunmanın bir modülü, yeni finansal teknolojilerle gelişmemizi sağlamaktır. Bunun bir modülü olarak, ortaklara Bitcoin hakkında eğitim veriyoruz, vergi sonrası dolarlarını bir Bitcoin Tasarruf Planına yönlendirmeden evvel kıymetlendirilmesi gereken riskleri ve konuları paylaşıyoruz.”

Vantage Bank, çalışanlarının tasarruf planlarını çeşitlendirmek için daha çağdaş bir yaklaşım benimsemesine karşın, müşterilerinin direkt kripto satın almasına, satmasına yahut ticaretine müsaade vermiyor. Lakin, Baş İş Mimarı Shawn Main mevzu ile ilgili şunları söyledi:

“Vantage Bank Texas, çalışanlarımızı eğitmeye, teknolojiyi araştırmaya ve blok zincirinin müşterilerimizi ve onların finansal muhtaçlıklarını en uygun nasıl destekleyeceğini öğrenmeye odaklanmıştır. Ayrıyeten, para sistemimizdeki teknolojiyi ve gelecekteki potansiyelini daha yeterli anlamak için Texas Blockchain Kurulu ile faal olarak ilgileniyoruz.”