Nokia G11, resmi duyuru açısından fazla bir şey olmadan çıkışını yaptı. Duyuru yalnızca şirketin web sitesinde ortaya çıktı. Telefon, uzun pil ömrü ve iki büyük işletim sistemi güncellemesi vaat ediyor.

Nokia G11, üç kamera ve büyük pil ile sessizce piyasaya çıktı!

Nokia G11, donanımının birçoklarını Nokia G21 ile paylaşıyor, lakin daha düşük bir ana kamera ve daha hafif bir gövde ile geliyor. Aygıt, Unisoc T606 yonga setini koruyor lakin onu 3GB RAM ve 32GB depolama alanına indiriyor. Telefonun 512GB‘a kadar daha fazla mikro SD yuvası var. Gerideki kamera üçlüsü, derinlik ve makro için 13MP ana sensör ve iki adet 2MP sensör içeriyor. Ön kısımda ise 8MP selfie kamerası, bir su damlası çentiğine monte edilmiş olarak karşımıza çıkıyor.

Nokia G11, HD+ çözünürlüğe, 90Hz yenileme suratına ve 180Hz dokunmatik örnekleme suratına sahip 6,5” LCD ekran üzerine inşa edilmiştir.

Öne çıkan en büyük özelliklerinden biri de, üç güne kadar dayandığı söylenen 18W şarj takviyesine sahip 5.050 mAh pili olarak karşımıza çıkıuor. Ne yazık ki, kutunun içindeki adaptör 10W‘dir, bu nedenle azamî şarj suratlarından yararlanmak istiyorsanız kendi adaptörünüzü sağlamanız gerekiyor.

Nokia G11, üç yıllık güvenlik güncellemeleri ve iki büyük işletim sistemi güncellemesi için giriş düzeyi bir telefon vaadi için cömert bir halde geliyor. Fakat, geçen yılki Android 11 ile birlikte geliyor olduğunu da ayrıyeten belirtelim.

Telefonun Avrupa’daki satış fiyatı 159 € ve Buz Mavisi yahut Kömür Grisi olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip.