Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, NFT dalını her fırsatta savunuyor. Mike, NFT’nin 2022’de tartışmasız başkan olacağına dair güçlü bir inanca sahip. Novogratz bu ayın başlarında NFT’lerin ve Web 3.0‘ın odak noktası olacağını belirtti. Kendisi tıpkı vakitte, net kıymetinin yüzde 85’ini bölüme yatırmış olan büyük bir kripto para ünitesi savunucusu.

2021’in ortalarından bu yana, NFT’ler ve Metaverse konsepti bir bütün olarak İnterneti fırtına üzere silip süpürdü. Teknoloji meraklılarından tutun genel kamuoyuna kadar geniş çapta herkes bu hususta artık fikir sahibi.

NFT’ler yükselişte! Kripto paralar tahtından olabilir

NFT‘ler kirpto paralara kıyasla daha yeni olsa da en az coinler kadar popülerlik elde etti. Hal bu türlü olunca da ünlüler ve kamuya mal olmuş şahıslar, kendi NFT koleksiyonlarını bile başlattı. Futbol kadrolarından tutun müzikçilere kadar herkes NFT sahibi olmaya başladı. Bunlara ek olarak teknoloji devleri de NFT operasyonlarına giriş yapmaya başladı.

The Block’un istatistiklerine nazaran, Ocak ayında NFT süreç hacminde altı milyar doları aşan bir artış oldu. Hal bu türlü olunca da kimi analistler NFT’nin geleceğinin kripto paradan daha parlak olduğuna inanmaya başladı. Web3 kavramı ve NFT’nin 2022 ve devamında daha tanınan olacağı istikametinde fikirler artmaya başlıyor desek yanlış olmaz.