Kayıt sanatkarı Billie Eilish, şirketi Lash Music LLC, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) kendi ismi ve Blohsh logosu için bir çift ticari marka başvurusu yaparak meta dataya katılıyor.

NFT ve metaverse ile ilgili ticari markalara dünyaca ünlü pop yıldızı Billie Eilish de katılıyor!

26 Şubat 2022’de dosyalanan bu müracaatlar, pop müzikçisi Billie Eilish’in, meta data tabanına genişlemeyi ve takas edilemez tokenler (NFT’ler), dijital koleksiyonlar ve sanal para ünitesi içeren yazılımlar sunmayı planladığını gösteriyor.

Lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis, haberi 3 Mart Perşembe günü Twitter üzerinden verdi.

Bayan Eilish’in atılımı, hayranların blok zinciri tabanlı teknoloji, indirilebilir görüntü oyun yazılımı ve görüntü oyunlarında ve sanal dünyalarda kullanılan oyun içi kaynaklar ve sanal para ünitesi de dahil olmak üzere öbür sanal eserlerle oluşturulmuş indirilebilir dijital medyasını satın almalarını sağlayacak.

Universal Music Group’un (UMG) de yakın vakitte NFT platformu Curio ile iştirak ilan ettiğini ve Billie Eilish’in UMG’nin en tanınan kayıt sanatkarlarından biri olduğunu düşünürsek, bu gelişme şaşırtan değil.

Meta data tabanında toplanan tanınan markalar ve isimler

Bu dosyalamalar, metaverse ve NFT’lere ilgi gösteren tanınan kayıt sanatkarlarının artan eğilimini yansıtıyor. Bay Kondoudis’e nazaran Dolly Parton, Grandmaster Flash ve KISS üzere çeşitli sanatkarlar ticari markaları için benzeri müracaatlarda bulundular.

Meta bilgi tabanı ve NFT ile ilgili ticari markalar için müracaatta bulunan tanınan markalar ve hanehalkı kişiliklerinin listesi büyümeye devam ederken, bu heyecana katılanlar yalnızca müzisyenler değil.

Artık Meta data tabanında Amerikan iç çamaşırı ve hoşluk markası Victoria’s Secret , fast-food devi McDonald’s , New York Menkul Değerler Borsası (NYSE) ve içecek şirketi Monster Energy yer alıyor.

NFT’ler yeni bir şey olabilir, fakat onlara ilgi artıyor. Finbold tarafından yapılan araştırmaya nazaran, 2021’deki ABD NFT ticari marka müracaatları 400 kat artarak Aralık ayında kaydedilen en yüksek sayı oldu.

Bu ay boyunca, tıpkı yılın Ocak ayında sıfır olan 407 ticari marka başvurusu USPTO’ya yapıldı. Trend, Ocak 2022’de günlük 15 kayıtla devam etti.