[ad_1]

02 Eylül 2021 Perşembe – 15:40 | Son Güncelleme : 02 09 2021 – 15:40

Galatasaray, kurucusu ve bir numaralı üyesi Ali Sami Yen NFT koleksiyonu ile başlayarak, sürem süresince kulüp tarihinin mühim vakalarını vurgulayan bir koleksiyonu piyasaya sürüyor. 1 Ekim tarihinde arz edilecek ilk NFT koleksiyonunu takiben, sürem süresince kulübe bağlı mühim tarihlerde altı koleksiyon daha arz edilecek. Peki, NFT nedir, NFT koleksiyonu ne demek?

Galatasaray Spor Kulübü, toplumsal medya hesaplarından kısa bir film ile ön duyurusunu gerçekleştirdiği, Türkiye’nin ilk NFT Koleksiyonu projesini hayata geçiriyor. Dünyada kulüplerin ve futbol efsanelerinin hikayelerini görsel ve hususi video içeriklerle hayranlarıyla paylaşmış olduğu ve onları tarihlerinin en kıymetli anlarını dijital ortamda toplamaya çağrı etmiş olduğu yeni bir NFT konsepti yaratan Shirtum ve blockchain teknolojisi ile sporu bir araya getiren Capital Block iş birliği ile piyasaya arz edilecek Ali Sami Yen NFT Koleksiyonu, Türkiye’de piyasaya sürülen ilk spor kulübü zamanı NFT koleksiyonu olma hususi durumunun yanı sıra, dünyada da ilklerden biri olacak.

NFT nedir?

NFT, kripto para teknolojilerini kullanarak 2015 senesinde ortaya çıkan ve dünyada giderek popüler hale gelen Non-Fungible Tokens, özetlemek gerekirse takas edilemez jetonlar anlamına geliyor. Dijital sanat eserlerini ve koleksiyon ürünlerini tescil edilebilir ve satılabilir varlıklar haline getiren NFT, blok zinciri teknolojisiyle kayıt altında tutulan dijital sertifikalar olarak kullanılıyorlar.

Galatasaray NFT ne zaman arz edilecek?

İlk kısmı 1 Ekim’de arz edilecek olan ve Legendary, Mythical ve Iconic bölümlerinden oluşacak olan Ali Sami Yen NFT Koleksiyonunda, her NFT’nin arkasında ilgili görsel ile hususi video içinde ne olduğu olacak ve bölüme bağlı olarak içerikler farklılaşacak. Her bir drop, nadirliğine bağlı olarak değişik değerlere haiz olacak.

Ali Sami Yen Koleksiyonuna dahil aşağıdaki NFT’lerin arz tarihleri
Legendary: 1 Ekim 2021
Mythical: 8 Ekim 2021
Iconic: 15 Ekim 2021

 

[ad_2]