Rusya’nın işgalinden sonra Ukrayna’daki liderliğiyle geniş çapta beğeni toplamadan evvel, lider Volodymyr Zelensky ünlü bir aktör ve komedyendi. kendisi ABD’de Netflix’te izlenebilen Servant of the People isimli bir güldürü dizisinde rol aldı.

Netflix, Zelensky sitcom’u yayınlıyor! Kasap et koyun can kederinde

Zelensky, hükümetin yolsuzluğu hakkında attığı bir görüntünün viral hale gelmesinden sonra Ukrayna cumhurbaşkanı seçilen bir öğretmeni canlandırmıştı. The New York Times’ın belirttiği üzere, 2015’ten 2019’a kadar süren dizi, Ukrayna’nın yanı sıra Rusya’da da başarılı oldu. Şov daha evvel ABD’de Netflix’te yayınlanmıştı ve hizmet, tanınan talep üzerine üretimin geri geleceğini söylüyor.

Abonelerin Zelensky’yi cumhurbaşkanlığına taşımaya yardımcı olan gösteriyi izlemekle ilgilenmesi şaşırtan değil. Yayın akışım devi de bu talebi karşılayıp sitcom’u sunmayı hedefliyor. Netflix, Ukrayna’da binlerce insanın öldürüldüğü bir çatışmanın ortasında şovun geri dönmesine karar verdi. Birleşmiş Milletler’e nazaran ülkeden kaçan mültecilerin sayısı milyonları buluyor.

Netflix, son birkaç hafta içinde Rusya ile bağlarını kesen birçok şirketten biri. Akış platformu artık orada mevcut değil. Ülkede de üretim ve içerik alımlarını askıya aldığı bildirildi. Mevcut bir savaş varken şirketin bu türlü bir karar alması kimileri tarafından şaşırtan olarak nitelendirildi. Siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin.