Netflix dünya genelinde yaptığı fiyat artışından sonra artık de Türkiye fiyatlarına artırım yaptı. Netflix, Türkiye pazarında da fiyatlarında yüzde 40 oranında artırım yaptı. Netflix Türkiye’den yapılan resmi açıklamaya nazaran, “Geniş bir yelpazede en kaliteli içerikleri sunmaya ve Kulüp, Pera Palas’ta Gece Yarısı, Stranger Things üzere eşsiz üretimlere yatırım yapmaya devam edebilmek için Türkiye’deki fiyatlarımızı güncellememiz gerekiyor” tabirleri kullanıldı.

Netflix Türkiye fiyatlarına artırım yaptı! İşte yeni fiyatlandırma

Şirket resmi açıklamasında “Günümüzde keyifli vakit geçirmek için her zamankinden daha fazla seçenek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle üyelerimize sunduğumuz tecrübesi daha da geliştirmek için aralıksız çalışıyoruz. Lakin geniş bir yelpazede en kaliteli içerikleri sunmaya ve Kulüp, Pera Palas’ta Gece Yarısı, Stranger Things üzere eşsiz üretimlere yatırım yapmaya devam edebilmek için Türkiye’deki fiyatlarımızı güncellememiz gerekiyor. Her vakit olduğu üzere varlıklı içerik kütüphanemize eksiksiz erişim sağlayan üç üyelik seçeneği ortasından bütçenize uygun bir plan seçebilirsiniz.” sözlerini kullandı.

Netflix’in “Temel Plan” diye isimlendirdiği tek ekran paketi 26,99 TL’den 37,99 TL’ye yükseldi. 40,99 TL olan Standart Plan, yani iki ekranlı plan 57,99 TL olarak güncellendi. Özel Plan diye tanımlanan 4 ekran ve UHD olan paketse 77,99 TL’ye çıktı. Birebir paketlerin yurt dışı versiyonlarında ise temel paket 9,90 dolar, iki ekranlı paket 15,50 dolar, 4 ekranlı paket 19,90 dolar.