Netflix’in TikTok üslubu güldürü beslemesini telefonlarda bırakacağını düşünmediniz, değil mi? Taşınabilir versiyonlara sunulmasının akabinde şirket, Fast Laughs isimli özelliği TV’lere getiren bir test başlatıyor.

Bu özellik sayesinde Netflix gösterilerinden, sinemalarından ve (elbette) güldürü spesiyallerinden Shorts görüntü formatında kısa görüntüler görebileceksiniz. Hoşunuza giden bir şey bulduğunuzda tüm showu izleyebilirsiniz. Fragman gibisi bir özellik olan kısa klipler daha çok TikTok gibisi bir format sunuyor.

Netflix, TikTok gibisi özelliğini TV’lere getiriyor!

Ekleme, ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere İngilizce konuşulan ülkelerdeki abonelere “yavaş yavaş” dağıtılıyor. Bu bölgelerde sorunsuz bir formda sunulmasının akabinde küresel olarak da dağıtıma başlanacaktır. Özellik etkinleştirilmişse, ana sayfanızda görünecek. Fast Laughs, çocuk profillerinde kullanılamayacak.

Kısa görüntü formatı genelde taşınabilir aygıtlarda kullanılan uygulamalara yönelik bir özellik olsa da TV’lere getirilmesi çok şaşırtan olmayacaktır. Çünkü Netflix çoğunlukla TV üzerinden kullanılıyor. Fast Laughs, izleyecek bir şeye karar veremeyen izleyiciler için nihayetinde bir keşif aracı. Fragmanlar üzerinden fikir sahibi olmak güç ise Fast Laughs eğlenceli ve uzun mühlet vakit geçirmenizi sağlayacak klipler içerebilir.

TikTok piyasaya sürüldüğünden beri tüm toplumsal medya uygulamalarını solladı desek yanlış olmaz. Instagram da dahil olmak üzere tüm şirketler TikTok gibisi özelliklerini sunmakta gecikmedi.