Beşerler, yıllardır Netflix şifrelerini arkadaşları ve aileleriyle paylaşıyorlar. Lakin bu durum şimdilerde sona erebilir. Netflix’in üç yıl öncesine nazaran çok daha fazla rekabetle karşı karşıya kalması sorun yaratmaya başladı. Ayrıyeten şirketin geliri şifre paylaşımı sebebiyle gerilemeye başladı. Hal bu türlü olunca da Netlix bu duruma el atmaya karar verdi.

Netflix şifresini paylaşanlar dikkat! Yeni güvenlik tedbiri geliyor

Netflix tarafından yayınlanan yeni bir blog gönderisinde şirket, Netflix hesabı paylaşma eğilimini engellemek için Şili, Kosta Rika ve Peru’da iki yeni özelliği test etmeye başlayacağını duyurdu.

Şirket, “Standart ve Premium Planlarımızda başka profiller ve birden çok akış üzere özelliklerle birlikte yaşayan şahısların Netflix hesaplarını paylaşmalarını her vakit kolaylaştırdık. Bunlar son derece tanınan olmakla birlikte, Netflix’in ne vakit ve nasıl paylaşılabileceği konusunda da kimi baş karışıklıkları yarattı. Netflix, parola paylaşımının gelirimizi ve münasebetiyle aboneleri cezbeden özgün içeriğe yatırım yapma yeteneğini etkilediğinin farkındayız” sözlerini kullandı.

“Sonuç olarak, hesaplar haneler ortasında paylaşılıyor ve bu da üyelerimiz için yeni TV ve sinemalara yatırım yapma yeteneğimizi etkiliyor. Bu nedenle, hane dışından paylaşım yapan üyelerin biraz daha fazla ödeme yapmalarını sağlamanın yolları üzerinde çalışıyoruz.”

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Netflix, Şili, Kosta Rika ve Peru’daki mevcut hesaplar için gevşek bir formda “alt hesaplar” olarak tanımlanan lakin resmi olarak “Ekstra Üye” olarak isimlendirilen hesapları test etmeye başlayacak. Hesap sahipleri, üye başına ekstra bir aylık fiyat karşılığında, hane dışında yaşayan iki ek üyeyi hesaplarına ekleyebilecek.