Netflix Games, Riot’un en yeni League of Legends yan eseri de dahil olmak üzere, küçük ancak istikrarlı bir halde büyüyen taşınabilir oyun serisine iki yeni oyun eklediğini duyurdu. Bugünden itibaren kullanıcılar, Netflix aboneliği ile Android ve iOS aygıtlarda Dungeon Dwarves ve Hextech Mayhem oynayabilir.

Hyper Hippo tarafından geliştirilen Dungeon Dwarves sevilen oyunlar ortasında yer alıyor. Yeraltındaki meskenlerini yavaş yavaş geri almak için duvarları ve canavarları döven beş cüceden oluşan bir temasa sahip oyun artık Netflix Games bünyesinde olacak.

Netflix Games, League of Legends spinoff’unu bünyesine kattı!

Oyunlardan en dikkat cazibeli olanı, Riot Games‘in League of Legends karakterlerini ve lokal ayarlarını içeren bir oyun olan Hextech Mayhem. Choice Provisions tarafından geliştirilen Hextech Mayhem, Riot Games’in League of Legends cihanında geçen daha küçük, bağımsız oyunlar sunan yayın kolu Riot Forge tarafından yayınlandı. Hextech Mayhem aslında konsollarda ve PC’de piyasaya sürüldü, fakat Netflix’e özel olarak taşınabilir aygıtlarda sunulacağı duyurulduğunda oyuncular tarafından büyük ilgi topladı. Bu gelişme akış hizmeti için şimdiye kadarki en büyük oyun lansmanı olarak karşımıza çıkıyor.

Hextech Mayhem’in eklenmesi, Netflix’in sadece sıradan taşınabilir oyuncular için değil, tıpkı vakitte önemli oyuncular için de rekabet ortamı yaratmak istediğinin sinyallerini veriyor. Netflix’in esasen Riot tarafından yayınlanan bir oyuna özel bir platform sunması büyük bir problem. Hem Dungeon Dwarves hem de Hextech Mayhem, iOS ve Android’de fiyatsız, reklamsız ve sadece Netflix aboneliği ile oynanabilir.