Netflix ünlü komedyen Pete Davidson’ın bir saat 30 dakikadan kısa sinemalara yönelik Saturday Night Live gösterisine cevap olarak bünyesine bir “kısa sinema” kategorisi ekledi.

Netflix, Saturday Night Live isimli programa husus olan kısa sinema skecini Twitter’da alıntı olarak tweet’ledi, “iyi fikir” sözlerini ekledi. Şirket akabinde Netflix’teki yeni kısa sinema kategorisine ilişkiyi sundu.

Netflix beklenen yeniliği sundu! Her profile özel ayar

Sayfada, çeşide nazaran düzenlenmiş – Zoolander, Death at a Funeral, Monty Python and the Holy Grail, Midnight in Paris üzere saatlerce kanepede mahsur kalmanıza neden olmayacak sinemaların bir listesini bulacaksınız. Üstelik bu kısa sinemalar her profile özel olarak algoritmadan geçerek önerilecek.

Şimdi özellik çok yeni olduğundan tüm profillere gelmemiş olabilir. Lakin Netflix sözcüsü Kumiko Hidaka özelliğin, “4 Nisan’dan beri mevcut” olduğunu ve ararsanız tüm aygıtlarda bulabilmeniz gerektiğini tez eddiyor. Kısa sinemaları seviyorsanız, sanırız ki Kim Kardashian’ın sevgilisi Davidson’a bir teşekkür borçlusunuz. Elbette, Netflix’in zati 90 dakikalık bir sinema kategorisi mevcuttu, bu da temelde kısa sinema düşkünlerine yönelik bir özellik olacak. Platformun bünyesinde işleri daha net hale getiren özellik sayesinde kullanıcılar aradıklarını daha kolay bulma talihine erişecekler. Platform geçtiğimiz günlerde Türkiye paket fiyatlarına da artırım yapmasıyla gündeme gelmişti. Yeni artırımlarla en ucuz paket 38 TL oldu.