Netflix Amerika’da rakip tanımıyor! Son yıllarda dijital yayın platformlarına olan ilgi epey artmış durumda. Hatta ülkemizde de dijital yayın platformları büyük ilgi görüyor diyebiliriz. Elbette Türkiye özelinde konuştuğumuzda işin içerisine Exxen, BluTV üzere yerli dijital yayın platfromları da dahil olacaktır.

Ama iş dünya geneline geldiğinde durum epey değişiyor. Dünya geneline baktığımızda sizlerin de kestirim edebileceği üzere Netflix’in ezici bir üstünlüğü kelam konusu.

Hakikaten bu durum dijital yayın platformlarının en çok kullanıldığı ülkelerin başında gelen ABD’de de çok değişmiyor. Just Watch tarafından açıklanan son rapora nazaran Netflix rakiplerinin açık orta önünde yer alıyor.

Netflix Amerika’da rakip tanımıyor!

2021’in son çeyreğinde izleyici kitlesinin 4’te 1’ine hitap eden Netflix’i yüzde 19’luk hisse ile Amazpn Prime Görüntü takip ediyor. Disney Plus’ın hissesi ise yüzde 13 düzeylerinde. Disney Plus ile birebir hisseye sahip olan Hulu’yu yüzde 12 ile HBO Max takip ediyor. Apple TV+ ise yüzde 5 ile epey gerilerde yer alıyor.

Muhtemelen bu grafikte Disney Plus’ın duyurulan içeriklerin çıkmasıyla birlikte kıymetli bir sıçrama yapmasını bekleyebiliriz. Elbette yeniden de bekleyip göreceğiz.

Bu ortada taban not olarak hatırlatalım. Disney Plus’ın Türkiye’ye geleceği geçtiğimiz gün yapılan açıklama ile mutlaklık kazanmış oldu.