Yeni bir sızıntı, “Frontier” kod isimli gizemli bir Motorola amiral gemisini ayrıntılandırıyor. Bu aygıt yakın vakitte duyurulan Edge X30’un çabucak akabinde gelecek üzere görünüyor. Aygıtın sav edilen kimi özellikleri ise epeyce etkileyici. Örneğin; 200 MP kamera, Snapdragon Gen 8 ve 144W süratli şarj üzere özellikler.

Motorola’dan 200 MP kamera, 144W şarj özellikli amiral gemisi geliyor!

Akıllı telefon pazarında rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Batarya kapasiteleri artarken, süratli şarj müddetleri kısalıyor. Kamera çözünürlükleri, adeta klasik fotoğraf makinalarını çağın gerisinde bırakırcasına artıyor. Elbette sayıların yüksek olması, her vakit daha yeterli oldukları manasına gelmiyor. Bu manada aygıtların performanslarına büyük ölçüde tesir eden yazılımlar da büyük ehemmiyet taşıyor. Lakin sayılar yüksek olduğunda elbette heyecan veriyor. Örneğin 200 MP çözünürlükte bir kameradan bahsederken.

Son olarak ünlü haberci olan Ice Universe tarafından paylaşılan bir sav, Lenovo’nun sahibi olduğu Motorola‘nın epeyce yüksek özellikler barındıran bir telefon üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Bu özelliklere bakacak olursak; 6.67 inçlik kavisli, FHD+, 144Hz OLED ekran bulunduran aygıt, Snapdragon 8 yonga setine sahip olacak. Bu çipin 8GB RAM ve 128GB depolama yahut 12GB RAM ve 256GB depolama ile eşleştirileceği belirtiliyor. Ayrıyeten Type-C temas noktası üzerinden 144W‘a kadar olması beklenen bu telefonun kablosuz olarak 50W’ın üzerinde şarj olacağının beklendiği tabir ediliyor.

Farklı bir argüman ise, 200MP kameranın evvel Motorola marka bir telefon modelinde kulanılacak. Akabinde Xiaomi tarafından gelecek yılın ikinci yarısında benimsenecek ve 2023 yılına kadar ise Samsung telefonlarda 200MP kamera kullanılmaya başlanacak.

Sizler 200 MP çözünürlüğe sahip kameralar için ne düşünüyorsunuz? Bir telefonda 200 MP çözünürlükte kamera sizin için ne derece değerli? Niyetlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.