Motorine yine artırım gelecek savı ortaya atıldı. Argümanlara nazaran çarşamba günü motorine 40 kuruş artırım gelmesi bekleniyor. Bu artırımın gelmesi durumunda motorin rekor düzeye ulaşacak. Şayet tezler doğruysa ve artırım yapılırsa motorinin litresi tüm vakitlerin rekorunu kırarak 14 TL 20 kuruşu aşacak.

Geçtiğimiz yıl dolar kurunda yaşanan artışlarla motorin ve akaryakıt artırım üstüne artırım almıştı. Hal bu türlü olunca fiyatlar şaşırtan bir düzeye gelmişti. Dolar kurunun denetim altına alınmasıyla artırım haberleri bir müddetliğine kesilmişti.

Lakin petrol ve memleketler arası piyasalarda eser fiyatındaki artışı ne yazık ki yeni bir artırımı tetikleyebilir. Argümanlara nazaran çarşamba günü motorine 40 kuruş artırım gelmesi bekleniyor.

Motorine tekrar artırım geliyor argümanı

3 Ocak Pazartesi’yi 4 Ocak Salı’ya bağlayan gece, ve akabinde 10 Ocak’ı, 11 Ocak’a bağlayan gece akaryakıta 2, motorine 4 kuruş artırım yapılmıştı. Böylelikle, akaryakıtta 4, motorinde 8 kuruş artış yaşandı.

İstanbul’da şu anda motorinin litre fiyatı 13,76 TL olarak karşımıza çıkıyor. Ortaya atılan savlar doğruysa yeni gelen artırımla birlikte fiyat 14,28 TL olacak. Ankara motorinin litre fiyatı 13,85 TL iken gelen artırımla 14,37 TL olacak. İzmir motorinin litre fiyatı 13,84 TL, gelen artırımla 14,36 TL olacak.