Brent petrol fiyatında yaşanan düşüşle birlikte akaryakıt fiyatlarında da değişimler başladı. Petrolün fiyatlarında yaşanan düşüşün akabinde pompaya yansıyan indirimler de karşımıza çıkmaya başladı. Daldan gelen bilgilere nazaran bu gece yapılacak olan ve pompaya yansıyan indirimle motorinin litre fiyatında 1 lira 55 kuruşluk bir düşüş gerçekleşecek.

Rusya Ukrayna savaşının patlak vermesi direkt olarak akaryakıt fiyatlarını berbat etkilemişti. Lakin artık brent petrol fiyatında düşüşlerin de başlamasıyla durum değişmeye başladı. Kesim kaynaklarından alınan bilgiye nazaran; 31 Mart 2022 prestijiyle motorinde 88 kuruş indirim bekleniyor.

Motorine yeni indirim! İşte bu akşamdan itibaren geçerli olacak fiyatlar

Akaryakıt kümesinde ise fiyat değişikliğinin olmayacak diyebiliriz. Son indirimle birlikte motorinin litre fiyatı İstanbul’da 21,24 liraya gerilemiş olacak. Rusya ile Ukrayna ortasındaki barış görüşmelerinden müspet bildiriler çıkması ile birinci etapta 115 dolardan 104 dolara geriledi.

Dolar kurundaki üst istikametli seyir de aşağı hakikat inmeye başladı. Bununla birlikte altın fiyatlarında da önemli bir artış yaşanmıştı. Savaştan çıkabilecek olumlu her ayrıntı tüm fiyatlandırmalarım etkiliyor diyebiliriz. Birinci olarak akaryakıt fiyatlarında görünen değişimler olumlu iletilerin da ortaya çıkmasıyla olumlu istikamette gelişme göstermeye başladı. Savaşın seyrinin gidişatı ile aşikâr olacak akaryakıt fiyatları için önümüzdeki günlerde ne gelişmeler yaşanacak göreceğiz.