Akaryakıt ve mazot fiyatlarında indirim gelecek mi akaryakıt fiyatlarında indirim olacak üzere sorular akıllara takılıyordu. Artık ise bu mevzu netlik kazanmaya başlaldı.

Rusya Ukrayna savaşının patlak vermesiyle petrol fiyatlarında bir artış yaşanmıştı. Brent petrolün 139,1 dolar düzeyini aşmasının akabinde akaryakıt fiyatlarında önemli bir yükseliş ortaya çıktı.

Motorine artık de indirim geliyor!

Cephede yaşanan olumlu havanın akabinde brent petrolün varil fiyatı 107 dolar düzeyine kadar geriledi. Bu kapsamda akaryakıt fiyatlarında da bir indirim kelam konusu olacak. Daldan gelen bilgilere nazaran motorinin litre fiyatında bu gece yarısı prestijiyle 2 lira 38 kuruş indirim yaşanacak. Akaryakıt ve LPG fiyatlarında rastgele bir indirim yapılıp yapılmayacağı ise akşam saatlerinden EPGİS tarafından yapılacak olan açıklamanın akabinde muhakkak olacak.

İndirimle birlikte İstanbul’da motorinin litre fiyatı 20 lira 53 kuruşa, Ankara ve İzmir’de 20 lira 63 kuruşa düşmesi bekleniyor. Akaryakıtın litre fiyatının da 19 TL düzeylerine çekileceği lakin sayının netleşmediği söz ediliyor. Brent petrol fiyatlarındaki artış herkesi etkilemişti. Bu artışla birlikte savaş fiyatlandırması kelam konusu oldu. Dolar ve altında yükselen fiyatlar tüm piyasaları olumsuz etkiledi. Fakat her vakit artırım haberi gelecek değil bu sefer de indirim haberi geldi. Bundan sonraki süreçte piyasalarda neler olacak göreceğiz.