MIUI Hindistan ve MIUI Çin ROM ortasındaki fark konusunda çok fazla baş karışıklığı var. Beşerler MIUI Çin ROM’un MIUI Küresel yahut MIUI Hindistan’a kıyasla her vakit daha üstün olduğuna inanıyor. Lakin sahiden bu türlü mi? Bu galerimiz ile öğrenelim.

MIUI Çin, MIUI Hindistan ile karşılaştırıldığında sahiden yeterli mi?

MIUI Hindistan ROM’undan bahsetmişken, MIUI’nin Hindistan’daki sicili o kadar güzel değil. Bunun birçok nedeni vardır, kimileri şirketin iş modelinden kimileri ise öteki nedenlerden kaynaklanmaktadır. MIUI Çin, her vakit MIUI’nin en uygun versiyonu olarak bilinirken, tonlarca özellik ve muhtemelen MIUI’nin en âlâ optimize edilmiş versiyonudur. İşte MIUI’nin her iki sürümü ortasında ayrım yapan noktasal özellikler ve değerli noktalar:

Özellikler

Özellikler kısmı her vakit MIUI’nin en bilinen noktası olmuştur. ROM’lar her vakit farklı bölgelerde birden fazla bilhassa gelmekte. İki ülke ortasında;

Bölünmüş ekran, kilit uygulamaları, ferdileştirme özellikleri, ferdileştirme seçenekleri üzere temel özellikler MIUI’nin her iki versiyonunda da misal. Bununla birlikte, Çin MIUI, Saklılık ve İnançlı mod üzere Çin’e özel birtakım özelliklere sahip. Yani her iki ROM’da da çabucak hemen tüm özellikler tıpkı üzere.

İstikrar

Kararlılık, rastgele bir ROM’un en kıymetli kesimlerinden birisi. MIUI Hindistan’ın sicili geçmiş vakitlerde pek yeterli değildi, ancak vakitle çok gelişti. Fakat gelişmiş kararlılıkta bile MIUI Çin ROM açık orta eşsizdir. MIUI, iOS‘tan ilham alan animasyonları nedeniyle Android‘in iOS’u olarak da bilinir. Temel animasyonlar her iki ROM’da da benzeridir. Lakin MIUI Çin, dolaylı olarak ROM’un daha yeterli görünmesini sağlayan birtakım ek animasyonlara sahiptir.