Xiaomi topluluğu, MIUI geliştirme sürümü kapalı beta güncelleme talimatlarını yayınladı. Duyuruda, Android 12’deki kimi büyük kodların tekrar düzenlemesi nedeniyle, size nispeten daha düzgün bir yükseltme tecrübesi sunmak için yükseltme planının erteleneceği belirtildi.

Xiaomi Mi Pad 5 Pro 5G, Mi Pad 5 Pro, Mi Pad 5 artık Android 11 sürümüne geri dönüyor. Firma kullanıcılara Android 11 güncellemesini vermeye devam ediyor.

Ayrıyeten, Android’in ana sürüm yükseltmesi nedeniyle Redmi 10X, Redmi 10X Pro, Redmi K30 Extreme Commemorative Edition ve Redmi Note 9, mart ayından itibaren dahili testlerin yayınlanmasını askıya alacak.

Duyurunun tam metni:

MIUI geliştirici orta yüzü dahili test sürümü (22.3.4) birtakım modeller için yayınlandı.

 • Android 12‘deki büyük kod yine düzenlemesi nedeniyle, yükseltme planı ertelenecek. Size nispeten daha âlâ bir yükseltme tecrübesi sunmak için Xiaomi Mi Pad 5 Pro 5G, Mi Pad 5 Pro ve Mi Pad 5 artık Android 11 sürümüne geri yüklenecek. Anlayışınız için teşekkürler.
 • Android‘in ana sürüm yükseltmesi nedeniyle, Redmi 10X, Redmi 10X Pro, Redmi K30 Extreme Commemorative Edition, Redmi Note 9, Mart’tan itibaren dahili beta sürümünü askıya alınacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
 • MIUI’nin ana sürüm yükseltmesi nedeniyle MIX FOLD, dahili testlerin yayınlanmasını askıya alacaktır, anlayışınız için teşekkür ederiz.
 • Dahili test merkezinin yeni yükseltmesi ve dahili test kurallarının duyurusu, görüntülemek için buraya tıklayın.
 • Geliştirme sürümünün dahili beta sürümü kademeli olarak onarıldıktan sonra, geliştirme sürümünün genel beta sürümü birbiri gerisine yayınlanacaktır. Android 12’nin bilinen meselelerini görüntülemek için buraya tıklayın.
 • Kararlı sürümün dahili testi için, geliştirme sürümüne geçilmesi ve dahili testin sıfırlanması gerekir. Lütfen daha fazla bilgi için tıklayın.
 • Mi hayranlarına nispeten daha uygun bir sürüm tecrübesi yaşatmak için, orta sıra yine başlatma probleminin çözülmesi nedeniyle, Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Mi 11, Redmi K40 Pro, Mi 11 Youth Edition, Mi 10S, Redmi K40, Mi MIX 4, Mi 10 Extreme Commemorative Edition, Xiaomi Civi, Redmi K30S Extreme Commemorative Edition, Mi 10, Mi 10Pro, Redmi K30 Pro, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Mi 10 Lite, Redmi Note 9 Pro, Redmi K30, Xiaomi 11 Youth vitality versiyonu, Xiaomi 12X bugün askıya alındı, anlayışınız için teşekkür ederiz
 • Mi Hayranlarına nispeten daha güzel bir sürüm tecrübesi sunmak için MIUI geliştirme sürümü 22.3.2 ve 22.3.3 sürümleri, orta sıra yine başlatma sıkıntısının çözülmesi nedeniyle askıya alınmıştır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Değişiklik günlüğü

Sistem

 • Kullanıcı tecrübesini etkileyen kimi problemleri optimize edin

Not:

 • Kullanıcı tecrübesini düzgünleştirmek için, MIUI sistemindeki kimi uygulamalar ayrıştırılır ve MIUI sisteminin bir kesimi olan uygulama mağazasında yükseltilebilir.

Yükseltme Talimatları

 • MIUI geliştirme sürümü, “Ayarlar → Cihazım → MIUI Sürümü” girilerek çevrimiçi olarak yükseltilebilir, lütfen yükseltmeden evvel değerli bilgilerinizi yedekleyin.
 • Kimi modeller, fonksiyon giriş müddeti nedeniyle biraz farklılık gösterebilir. Makul fonksiyonlar için lütfen taşınabilir telefonunuzun günlüğüne bakın.
 • Xiaomi cep telefonları için ROM kurma eğitimini görüntülemek için buraya tıklayın.

MIUI geliştirme sürümü nedir?

Geliştirme sürümü: Problemli geri bildirim ve test için birkaç kıdemli öğrenmeye açık ruhlu hayranlara sağlanan bir test sürümüdür. İstikrarı iddia edilemez. Bu yürekli maceracı ruhlu beşerler sayesinde geliştirme sürümünü deneyimleyebilirsiniz.