MIUI 13 Küresel, Çin versiyonunun birkaç gün evvel piyasaya sürülmesinden sonra önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya gelecek. Avrupa’ya gelebilecek tüm özelliklerin neler olabileceğini lansmanda görmüştük.

MIUI 13 farklı özelliği barındırıyor

Fakat bütün bunları söyledikten sonra, bazılarınızın ilgilenebileceği ve Android dış görünümü sunumunda resmi olarak duyurulmamış birtakım farklı özellikler var. Bunlardan biri “Speechless” modudur.

MIUI 13 Çin’de piyasaya sürüldü ve bunu Küresel varyant için de yapacak. MIUI 13 yanında bir de ” Sözler olmadan ” özelliğini taşıyor. İsminden da anlaşılacağı üzere, arayüzdeki tüm sözleri kesin olarak silen bir fonksiyon.

Xiaomi bunu nasıl mümkün kılabilir? Her şeyden evvel, bunu kullanmak için firmanın launcher uygulamasının en son sürümünü indirmeniz gerekecek. Ayarlardaki fonksiyonu aktifleştirdikten sonra, ana sayfadaki simgelerin ve widget’ların isimleri görüntülenmeyecek ve masaüstü tertibi (satır ve sütun sayısı) otomatik olarak 4 × 7’ye ayarlanacaktır.

Kimileri için kullanışlı bir mod olabilir

Bu mod ” SözsüzMIUI 13‘ün en çok istenen yeniliklerinden birini maalesef temsil etmiyor. Nitekim de geliştiricilerin bu türlü bir fikri nasıl ortaya çıkardıklarını merak ediyoruz.

Bununla birlikte, çeşitli Çin toplumsal ağlarında, dikkati dağıtabilecek rastgele bir detaydan arınmış bir kullanıcı tecrübesi sunacağı için bu fonksiyonelliğin takdir edilebileceğini gördük. Bu özelliğin MIUI 13 Küresel‘e de ulaşabileceğinden şimdi emin değiliz. Ortadaki ROM farklılığı kalkarsa bütün özellikler ROM’ların tamamında olabilir. Tahminen bu özelliği sevenler olabilir, Xiaomi bu sebeple artık ROM farkını ortadan kaldırmayı düşünmeli.

Fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.