MIUI 13 global olarak çıkmaya hazırlanıyor. Çıkmadan evvel bu arayüze farklı bir kaç yeni özellik eklendi.

Asyalı şirket Xiaomi, MIUI 12’nin neden olduğu sıkıntılardan sonra gelen tüm tenkitlerden kurtulmayı ve buna ek olarak akıllı telefonumuzu bildiğimizden büsbütün farklı gösterecek ve böylelikle beklentileri karşılayacak MIUI 13’ü çok sayıda yenilikle getirmeyi amaçlıyor.

Saklılık aslı

Vakit geçtikçe ve teknolojik gelişmelerle birlikte üreticiler, cep telefonlarının güvenlik tedbirlerini artırmaya başladılar. Böylelikle kullanıcıların kapalılığı ziyan görebilecek her türlü makus niyetli ataktan korunacak.

Bu nedenle Xiaomi, kimlik kartının fotoğrafı üzere özel bilgileri gönderirken bilgilerin sızdırılmasını önlemek için çok daha tesirli bir yüz tanıma ve çeşitli sistemler vaat ediyor.

Mükemmeller Merkezi

Birkaç gün evvel Xiaomi, nihayet MIUI Next ismini alacak üzere görünen MIUI Wonder Center‘ın gelişiyle MIUI 13’ün şahane haberlerinden birini kullanıcılara sundu. Kısaca bu özellik ortalarında içerik gönderebilmek için tüm cihazlarımızı üniversal olarak birbirine bağlamanın bir yolu. Konferan ve televizyonda çalan müzik vb üzere aygıtları kendi telefonunuzdan denetim edeceksiniz.

MIUI Wonder merkezi

Bu sistem HarmonyOS denetim paneline emsal biçimde çalışır lakin Huawei’den daha süratli, verimli ve erişilebilir bir temas sağlıyor. Yalnızca bir düğmeye basarak telefonunuzun imgesini tablette yahut televizyonda görüntüleyebileceksiniz.

Uygulama optimizasyonu

Tüketicilerin MIUI 12 hakkında eleştirdiği ana taraflardan biri üçüncü parti uygulamaların arızalanması. Bu mevzuyla ilgili olarak marka, üçüncü taraf uygulama yazılım performansının %52, sistem optimizasyonunun ise %26 arttığını duyurdu.