MIUI 13’ün lansmanı ile tanıtılan yeni denetim merkezi paneli, yalnızca MIUI 13 güncellemesi ile piyasaya sürülmedi. Artık, System UI Plugin App V13.0.0.4.0’ın bir güncellemesiyle herkes tarafından kullanılabilir.
Bu yazımızda, yeni MIUI 13 Denetim Merkezi’nin nasıl etkinleştirileceğine dair adım adım bir nasıl yapılır serisi sunuyoruz. Daha önceki sürümlerde, parlaklık çubuğu denetim merkezinin altındaydı lakin artık yeni güncelleme ile en üstteki 4 süratli ayar alanına taşındı. Ses ve parlaklık çubuğu eklendi fakat Data kullanımı, Bluetooth kısayolu kaldırıldı.

Yeni Denetim Merkezi

Aygıtınız MIUI 13 üzerinde çalışıyorsa aşağıdaki irtibat üzerinden uygulamayı yükleyerek bu değişikliği kullanabilirsiniz. Ne yazık ki, bu uygulama MIUI 12.5 yahut Android 11 tabanlı MIUI 13 akıllı telefonlarda rastgele bir değişiklik sağlamamaktadır. Sırf Android 12 tabanlı MIUI 13 üzerinde çalışan aygıtlarda çalışır.

Yeni MIUI 13 Denetim merkezi nasıl aktifleştirilir?

  • Sistem Kullanıcı Arayüzü Eklentisi Uygulamasını buradan indirin.
  • Belgeyi İndirilenlere kaydedin.
  • Mi Belge Yöneticisini Açın.
  • APK’yı bulun.
  • APK yükleyin ve aygıtınızı yine başlatın

MIUI 13 birtakım modeller için maalesef yayınlanmayacak. Lakin kimi sistem uygulamalarını APK belgeleri ile cihazlarınıza kurmak mümkün. Bu APK evrakları MIUI 13 çalıştıran telefonlardan alınmış orjinal evraklardır. Xiaomiui kümesi tarafından resmi Telegram hesabından paylaşılmıştır.