Xiaomi, MIUI 13 Küresel ROM’da yeni widget özelliklerini maalesef eklemedi. Lakin MIUI 13 Hindistan lansmanında Xiaomi, MIUI 13 Hindistan ROM’unda yeni widget takviyesi olacağını belirtmişti.

Şu ana kadar Çin ve Hindistan ROM’u için MIUI 13 kararlı güncellemesini alan aygıtların listesini aşağıdan inceleyebilirsiniz, yani bu aygıtlar MIUI 13 widget özelliklerini de alacaklar.

Xiaomi’den Hindistan’a kıyak

Hindistan, Xiaomi‘nin en büyük pazarlarından biri. MIUI, Hindistan’da birden fazla Xiaomi, Redmi ve POCO aygıtı satıldığından Hindistan’da çok değerli bir firma. Bu nedenle Xiaomi, Hintli kullanıcılar için özel MIUI özellikleri sağlamak istiyor. MIUI 13’ün Yeni widget özellikleri MIUI Global’de mevcut değil lakin MIUI Hindistan sürümünde mevcut olacak.

Yeni MIUI Widget’ları, MIUI 13’ün en değerli özelliklerinden biriydi. MIUI Küresel, bu widget özelliklerine sahip olmayacakken MIUI Hindistan olacak. Kullanıcılar, Xiaomi’nin bu widget’ları daha sonra MIUI Global’a getireceğini umuyor. MIUI 13 Widget’ları, iOS‘a çok misal bir dizayna sahip. App Vault’a da eklenen bu widget’lar tasarım açısından büyük ölçüde güzelleştirildi. Android ve MIUI widget’ları farklı olarak listeleniyor. Bu listeye bakarak, yeni MIUI Widget’larının ne kadar farklı olduğunu görmek mümkün.

Xiaomi Google tarafından kısıtlanıyor

Bununla birlikte, MIUI Hindistan, MIUI Çin kadar çok widget’a sahip olmayacak, lakin kullanıcıları şad etmek için kâfi widget’a ve yeni App Vault özelliklerine sahip olmuş olacak. MIUI 13 Hindistan şimdi piyasaya sürülmedi, bu nedenle hangi Widget’ların dahil edilip edilmediği şimdi aşikâr değil.

MIUI 13 Global’de widget ve uygulama kasası bulunmamasının temel nedeni, Google‘ın Avrupa bölgesinde kendi uygulamalarını mecburî hale getirmesidir. Yeni widget’lar App Vault’u temel aldığından MIUI 13 Küresel‘de bu widget’lar üzgünüz ki olmayacak.

İşte o Liste;

REDMI

Redmi Note 10 Pro 5G (China)

Redmi K40 Pro / Pro+ (China)

Redmi K40 (China)

MI

Mi 10S (China)

Mi 11 Lite 5G (China)

Mi 11 Pro / Ultra (China)

Mi 11 (China)

Mi Mix 4 (China)

Mi Pad 5 (China)

Mi Pad 5 Pro (China)

Mi Pad 5 Pro 5G (China)

POCO

Poco F3 GT (India)

Resmi zorunluluğun Xiaomi’den değil de Google tarafından yapılması üzücü bir durum. Bu siyaset MIUI Telefon, arama, çevirici ve bildiriler içinde geçerliydi. Teknolojioku olarak siz bu siyaset hakkında ne düşünüyorsunuz?