POCO, Global ve Hindistan pazarında MIUI 13 güncellemesini yayınlamaya başladı lakin kullanıcılar birtakım yanılgılar ve meselelerle karşılaşabiliyor. Bu yazımızda POCO’nun MIUI 13 ile ortasında olan en yaygın kusur ve sıkıntıları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

MIUI 13, 28 Aralık 2021’de Çin ismine, Küresel kullanıcılar içinse Redmi Note 11 serisi ile birlikte 26 Ocak’ta piyasaya sürülmüştü. MIUI 13, MIUI 12.5 Gelişmiş Sürüm ile karşılaştırıldığında, sürat ve kararlılığa odaklanan, sistem uygulamaları için %20-26 oranında “akıcılık” ve üçüncü taraf uygulamalar için %15-52 oranında “akıcılık” arttıran bir arayüzdü.

POCO’nun kimi MIUI 13 sorunsalı

MIUI gelişmeye ve büyümeye devam ederken, POCO hayranları günlük kullanımda akıllı telefonlarının akıcılığını ve fonksiyonelliğini engelleyen kimi problemlerle karşı karşıya kaldı. Bu nedenle POCO test kullanıcıları ve POCO hayranları, bu sıkıntıları bulmak ve bildirmek için çok çalışıyorlar. Geliştiricilerin ise en kısa müddette düzeltmeler yayınlayacaklarını bekliyoruz.

1. Sorun: Görüntü oynatma Netflix’te takılı kalıyor!
Etkilenen Aygıt: POCO X3 GT.
Etkilenen Sürüm: V13.0.3.0 SKPMIXM.
Temel Neden: Tahlil Altında.
Durum: Ar-Ge, MTK’dan tahlil bekleniyor.

2. Sorun: Güncelleme paketi indirilemiyor!
Etkilenen Aygıt: POCO F3.
Kök Neden:
1. ROM’u indirme sorunu, evrak çok büyük olduğundan ve indirme vakit aşımına uğradığından kaynaklı. CDN mühendisleri sorunu gidermeye uğraşıyorlar.
2. Kimi kullanıcılar Singapur OTA hizmetine bağlanamadı ve hasebiyle kullanıcı V13 paketini indirdiğinde bekleme durumuna geçti ve indirmeye başlamadı.
Durum: İndirme idaresi Ar-Ge tahlilinde, CDN’nin Ar-Ge senkronizasyonu denetim ediyor.

POCO‘nun MIUI 13 sorunsalı hakkında ne düşünüyorsunuz?