MIUI 13 Belge Yöneticisi Uygulaması, Çin’de V4.3.3.6 yapı numarasıyla, Küresel kullanıcılar içinse V1-210531 numarası ile gelen yeni güncellemeyi almaya başladı.

Değişiklik günlüğüne nazaran, Çinli kullanıcılar için güncelleme, Instagram üzere kimi global uygulamalar için aktifleştirilen yeni süratli erişim simgeleri eklerken, yine tasarlanmış adres çubuğu ve küçük fotoğraflar yeni bir yapı ile daha yuvarlak hale geliyor. Ek olarak, Küresel kullanıcılar için güncelleme birtakım yanılgıları düzeltiyor ve genel performansı artırıyor.

En son MIUI 13 Evrak Yöneticisi Uygulaması için V4.3.3.6 (Çin) >> İndir

En son MIUI 13 Evrak Yöneticisi Uygulaması için V1-210531 (Küresel) >> İndir

Neler Yeni?

Çin

1. Küçük fotoğraflar yeni bir yapıyla daha yuvarlak hale getirildi.
2. Adres çubuğunu yine tasarladı.
3. Instagram üzere birtakım global uygulamalar için aktifleştirilen (eski logolu) yeni süratli erişim simgeleri tanıtıldı.

Global

1. Bilinen kimi yanlışlar düzeltildi.
2. Arttırılmış genel performans.

Xiaomi her zamanki üzere sistem uygulamalarına yeni özellikler eklerken Çin için farklı öteki bölgeler için farklı özellikler sunuyor. Hala ROM farklılığı konusunda adım atmayan firma gitgide kullanıcı kaybetmeye devam edebilir. Güncelleme konusunda da bazen tökezleyen firmanın bu bahislere değinip nasıl ve ne vakit adım atacağı şimdi bilinmiyor. En son yayınlayacağı MIUI 13 güncellemesi firmanın bu mevzuda son bahtı olabilir. Şayet bu arayüz berbat çıkarsa birçok kullanıcı başka firmalara kayabilirler.

ROM farklılığı konusunda sizler ne düşünüyorsunuz?