Xiaomi eski model aygıtlarını unutmuyor. Birtakım modellerine MIUI 13 arayüzünü veren firma bu bahiste takdir toplayabilir. Beta bile olsa kullanıcıların MIUI 13’ün performansından yoksun kalmasını istemeyen firmanın planları epeyce global görünüyor.

Xiaomi eski aygıtlarına MIUI 13’ü sunuyor

Mi 6‘nın çok sayıda kullanıcısı var, fakat sırf MIUI 12 Beta’yı aldı, daha sonra ise büyük bir güncelleme almadı. Xiaomi’nin eski aygıtlar için 2 yıl içinde güncelleme dayanağını bitirmesi kullanıcıları üzüyor. Lakin Snapdragon 835 ile güçlendirilmiş Mi MIX 2, MIUI 12 kararlı güncellemesini almıştı, fakat MI 6 betada kaldı. Snapdragon 835 ve Snapdragon 845 yonga setleri hala performanslı ve MIUI’nin ağır yükünü basitçe kaldırabilir. Bu nedenle birtakım istekli geliştiriciler, Xiaomi’nin yeni MIUI 13 güncelleme arayüzünü Xiaomi’nin eski amiral gemisi aygıtlarına taşımayı başardı.

MIUI 13 güncellemesi aşağıda verilen bu Xiaomi aygıtlarında çok yakında yayınlanacak.

Mi 6

Mi 8

MIX 2

MIX 2S

Mi PAD 4

Bu özel yazılım, Android 11 tabanlı MIUI Çin Betasıdır. Birinci sürüm MIX 2, Mi 6 ve Mi PAD 4 için piyasaya sürülecek, başka sürümlerin daha sonra yayınlanması bekleniyor. TWRP üzerinden yüklenen bu özel MIUI’nin sistem performansı açısından MIUI 12’den daha süratli olduğu argüman ediliyor.

MIUI 13 birinci toplu sürüm (Erken yayınlananlar):

  • Mi 6 (Yayınlandı İndirmek için tıklayın)
  • Mi MIX2S (Yayınlandı İndirmek için tıklayın)
  • Mi Pad 4 (Yayınlandı İndirmek için tıklayın)

MIUI 13 İkinci toplu sürüm (Erken yayınlananlar):

  • Xiaomi Mi 8 (Ocak 2022’de piyasaya sürülmesi bekleniyor)
  • Xiaomi MIX 2 (Ocak 2022’de piyasaya sürülmesi bekleniyor)

Mi 6, Mi PAD 4, MIX 2S için MIUI 13 güncellemesini indirip kurmak isterseniz, indirme linklerini burada bulabilir ve heyetimle ilgili her ayrıntısı bu web sayfasında görebilirsiniz.