ABD merkezli bir iş zekası yazılım şirketi olan MicroStrategy, geçmişte olduğu üzere yeniden yüklü ölçüde Bitcoin aldı. Bu seferki satın alma 25 milyon dolar kıymetinde. Satın almanın, Bitcoin’in geçen yıl Kasım ayından bu yana kıymetinin yüzde 40’ından fazlasını kaybettiği bir vakitte yapıldığını ayrıyeten belirtelim.

MicroStrategy Kripto paraya 25 milyon dolar daha yatırdı! Hangi token?

Bilindiği üzere Bitcoin, geçtiğimiz Kasım ayından bu yana %40’ın üzerinde bedel kaybetmiş durumda. ABD merkezli bir yazılım şirketi olan MicroStrategy, bu son çöküşü fırsat bilerek, bu kayıp sırasında nakit olarak 25 milyon dolar kıymetinde ek Bitcoin satın aldı.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin başına ortalama 37.865 $ fiyatla 660 Bitcoin daha satın aldığını söyledi. MicroStrategy’nin piyasa kıymetine nazaran dünyanın en büyük kripto para ünitesinin en büyük kurumsal yatırımcısı olduğu bildiriliyor. Şirket şu anda toplam 1.25.000’den fazla Bitcoin’e sahip. Yeni satın alma, kripto piyasasının aşağı taraflı bir yörüngede olduğu ve bilhassa Bitcoin’in Kasım ayından bu yana yüzde 40’tan fazla paha kaybettiği bir vakitte yapıldı.

Bitcoin, Kasım ayında 69.000$’a ulaşmıştı, lakin şu anda 41.000$’ın biraz üzerinde süreç görüyor; bu, Saylor’un MicroStrategy’nin son Bitcoin alımı için ortalama fiyatın söylediğinden daha yüksek. Bununla birlikte, kedisindeki toplam Bitcoin’lerin ortalama fiyatı dikkate alındığında MicroStrategy hala yeşil renkte, yani kârda.