Windows 11’i kullanıma sunmasından sonra yeni bir işletim sistemini daha duyurdu: Windows 11 SE. Bu yeni işletim sistemi öğrencilere ve okullara özel olacak.

Hala birçok yanılgı ve meseleyle boğuşan işletim sistemi Windows 11’in bu yeni sürümü Google’ın Chrome OS işletim sistemi ile rekabet edecek. Ülkemizde pek kullanılmasa da uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlarda kullanılan Chrome OS, bilhassa ABD’de öğrenciler ortasında epeyce yaygın.

Öğrenciler için geliştirilen yeni işletim sistemi çok fazla bir sistem kaynağı istemiyor. Tüm Microsoft 365 uygulamalarının yüklü geleceği bu yeni işletim sistemi olağan sürüme nazaran daha sade bir arayüze sahip.

Öte yandan Windows 11 SE’de yapılan tüm çalışmalar ve evraklar otomatik olarak yeniden Microsoft’un bir hizmeti olan OneDrive’a kayıt edilecek.

Şimdiden birçok bilgisayar üreticisi Windows 11 SE için özel modeller üretmeye başladı. Ek olarak Microsoft da Surface Laptop SE isimli yeni bir bilgisayar modelini tanıttı. ABD fiyatı 249 dolar olan bu yeni model de Windows 11 SE yüklü olarak satılacak.