Xiaomi, Küresel ROM için MIUI 13 kararlı güncellemesini yayınlamaya başladı fakat kullanıcılar kimi yanlışlar ve sıkıntılarla karşılaşıyor. Bu yazımızda MIUI 13 Küresel için Xiaomi, Redmi ve Poco aygıtlarında bulunan en yaygın bug yahut meselelerden aşağıda verilen rapor sayesinde öğrenebileceksiniz.

MIUI gelişmeye ve büyümeye devam ederken, Mi hayranları, Günlük kullanımda akıllı telefonlarının akıcılığını ve fonksiyonelliğini engelleyen birtakım sıkıntılarla karşı karşıya. Bu nedenle Mi Testçileri ve Mi Hayranları bu meseleleri bulmak ve bildirmek için çok çalışıyor ve geliştiriciler ise en kısa müddette düzeltmeler sağlıyorlar.

MIUI 13, performansa alışılmamış davranıyor

MIUI 13, 28 Aralık 2021’de Çin’de Xiaomi 12 serisinin üç modeliyle birlikte piyasaya sürülürken, Küresel kullanıcılar için 26 Ocak’ta Redmi Note 11 serisi ile birlikte piyasaya sürüldü. Xiaomi’ye nazaran MIUI 13 Küresel, verimliliği ve kişiselleştirmeyi artırmanın yanı sıra temel tecrübesi geliştirmek için tasarlandı.

MIUI 13, MIUI 12.5 Gelişmiş Sürüm ile karşılaştırıldığında, sürat ve kararlılığa odaklandı, sistem uygulamaları için %20-26 oranında “akıcılık” ve üçüncü taraf uygulamalar için %15-52 oranında “akıcılık” arttırıyor. Yüz doğrulama müdafaası, saklılık filigranı ve elektrik dolandırıcılığına karşı müdafaa üzere kapalılığa birkaç yükseltme getiriyor. Lakin yeniden de her arayüzde olduğu üzere birtakım problemler mevcut.

Xiaomi MIUI 13 kusur raporları

Model: Redmi Note 10

Sürüm: MIUI-V13.0.3.0.SKGMIXM

  • Düzeltildi: Oyun oynarken durum çubuğu tıklanabilir değil.
  • Tahlil: Günlük kullanımda sistem gecikmesi / askıda kalması.

Model: Redmi Note 10 Pro

Sürüm: MIUI-V13.0.2.0.SKFMIXM

  • Düzeltildi: Oyun oynarken durum çubuğu tıklanabilir değil.
  • Bildirildi: Sistem başlatıcı, ana ekranda uygulamaları yüklerken çok fazla vakit alıyor.
  • Bildirildi: Karanlık modda koyu metin sorunu.

Modeli: Mi 11 Lite

Sürüm: MIUI-V13.0.2.0.SKQMIXM

  • Düzeltildi: Oyun oynarken durum çubuğu tıklanabilir değil.
  • Tahlil: Günlük kullanımda sistem gecikmesi / askıda kalması.