Dünya değiştikçe insanları istekleri de tercihleri de tıpkı oranda değişiyor. Metaverse cihanı hayatımıza dahil olduğundan beri bu sanal dünyaya bir yönelim kelam konusu. O derece ki bir çift metaverse cihanda düğün bile yaptı. Geçtiğimiz aylarda online bir formda düğün yapan 60 yaşındaki Dave ve 52 yaşındaki Traci dünyada bir unsur imza attı ve metaverse kainatta evlendi.

Metaverse cihanda birinci düğün yapıldı! Darısı başınıza

Fakat Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Traci ve Dave Gagnon çifti sahip olduğumuz düğün algısını bir tık üst taşıdı diyebiliriz. Düğün merasimleri ile igili her ayrıntısı metaverse cihan için tasarladılar. Planladıkları kıyafetleri sanal ortamda kendi avatarlarına giydirdiler. Davet etmeyi planladıkları herkes de kendi avatarlarını oluşturdu. Traci’nin avatarı, yakın arkadaşının avatarı tarafından koridorda yürütüldü. Eşi Dave’in avatarı ise arkadaşının avatarının sahneye çıkarak kendisine kadeh kaldırmasını izledi.

60 yaşındaki Dave ve 52 yaşındaki Traci, sanal işyerleri tasarlayan eXP Realty isimli bir şirkette çalışıyorlardı. Yani bu alanda esasen tecübeli olduklarını belirtmeye gerek yok. Lakin dünyada bir prensip imza atmış oldular. Siz bu hususta ne düşünüyorsunuz?