Oyuncu Ahu Tuğba’nın eski sevgilisi olarak tanıdığımız Meriç Erkan yeni manzarasıyla görenleri şaşırttı. Katıldığı televizyon programlarıyla show dünyasında sık sık karşımıza çıkan Meriç Erkan yepisyeni bir kimliğe büründü. Hayatını ve ismini değiştiren Meriç Erkan görenleri şaşkınlığa uğrattı.

İsmini de Meriç yerine “Mahmut” olarak değiştiren Erkan yeni kimlliğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni Şafak’a verdiği demeçte, “Nasuh tövbesi” ettiğini söyledi. Eski ismiyle Meriç Erkan, ‘bambaşka bir hayata geçtiğini’ tabir etti.

Meriç Erkan yeni haliyle görenleri şaşırttı!

Ekranların vazgeçilmez ismi son haliyle görenleri şaşırttı. Erkan: “Ya nasıl bu türlü bir hayat yaşamışım” tabirlerini kullandı. “Kurban olduğum Allah’ım kelamından dönmez, o beni affetti” dedi.

“Mahmut Erkan” olarak yaşamak istediğini lisana getiren Erkan, “Pişman olacağı şeyleri yapmasın kimse, sonra çok üzülürler. Allah’tan bu türlü merhum bir Rabbimiz var” tabirlerini kullandı. Erkan, “Ben tıpkı adamım, tıpkı vücut fakat hayat insanı diğer taraflara çekiyor. Daha evvelki konseptim, şovmenlik vs., e natürel insan… Bu bir konsept değil, bu diğer bir şey… Rabbimle aramdaki bir hesaplaşma… Bir şeyin farkına varıyorsunuz ve bunu son nefes gelmeden yapıyorsunuz” diye konuştu.

Erkan, “Rabbim diyor ki, ‘Bir günahına tövbe edip onu bir daha tekrar etmeyeni ben affettim’ ben de diyorum ki, O kelamından dönmez… Lakin ben haylazlık yaparım, günahlarıma devam ederim, tövbemi bozarım, cezamı da hak ederim o vakit…” dedi. Kelamlarına “Evlenmek olabilir doğal, nasip kısmet… Tam bu türlü İslam’a uygun, şeriata uygun, İslam’a uygun zihniyeti ve kıyafeti olacak, yan yana durduğumuzda da sahiden bu çift görünüşüyle de hareketle de Müslüman, topluma yararlı olacak… Nasibimiz varsa olur, olmazsa da ben aşkın büyüğünü yakalamışım zaten” formunda devam etti.