Rusya’nın Ukrayna’yı işgali hala devam ediyor. Bu devam eden atak yağmurunda ne yazık ki tüm dünya etkileniyor. Yapılan yaptırımların cezasını Rusya çekerken geri kalan ülkeler de bu durumdan etkileniyor. Akaryakıt fiyatları ise bu savaşın tesirlerinin en çok belirli olduğu yer.

Rusya Ukrayna savaşının devam etmesiyle akaryakıt fiyatlarında önemli yükselişler karşımıza çıkmaya başladı. Dolar kurunda yaşanan dalgalanmalar ile birlikte akaryakıt fiyatları da artmaya devam ediyor.

Mazot ve akaryakıta bu gece de zam!

Daldan gelen bilgilere nazaran, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere akaryakıta 79 kuruş, motorine 2 lira 25 kuruş artırım daha bekleniyor. Bu geceki artırımla birlikte, akaryakıt fiyatları peş peşe 7 gün zamlanmış olacak. Bu geceki artırımla birlikte akaryakıtın litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 21,14 TL’ye, Ankara’da 22,24 TL’ye, İzmir’de 22,26 TL’ye yükselecek. Motorinin litre fiyatı ise yaklaşık olarak İstanbul’da 25,06 TL’ye, Ankara ve İzmir’de 25,17 TL’ye yükselecek.

Rusya Ukrayna savaşı 10 günden fazladır bir müddettir devam ediyor. Rusya her ne kadar ekonomik ve ruhsal yaptırımlarla karşı karşıya kalsa da bir ateşkes sonucu çıkmıyor. Apple, Samsung ve Microsoft üzere dev markalar ne kadar yaptırım uygularsa uygulasın savaş hala devam ediyor. Bu durumdan tüm dünya etkilenirken en çok akaryakıt fiyatlarında tesir hissediliyor.