Maske Kimsin Sen? isimli program yayınlanmasından kısa mühlet sonra olaylı bir hale geldi. FOX TV’de yayınlanan programda ünlü isimler, maske ve kostüm kullanmak suretiyle kimliklerini gizleyip müzik söylüyorlar. Heyet üyeleri ile ve seyirciler de maskeli şahısların performanslarını kıymetlendirerek kim olduklarını varsayım etmeye çalışıyor. Lakin programda kullanılan maskeler kısa müddette reaksiyon topladı.

Toplumsal medyada kullanıcılar Maske Kimsin Sen? isimli programı tenkit yağmuruna tuttu. Programa, kullanılan maskelerin çocukları olumsuz etkilediğine ait reaksiyonlar yağdı.

“Maske Kimsin Sen?” programında satanizm iddiası! İnceleme başlatıldı

Yansıların üzerine Radyo ve Televizyon Üst Heyeti‘ndan duyuru gecikmedi. Radyo ve Televizyon Üst Şurası Lider Yardımcısı İbrahim Uslu, bir toplumsal medya kullanıcısına verdiği karşılıkta, kelam konusu program hakkında inceleme başlatılacağını söyledi.

Uslu, “Evet, ilgili program bilhassa çocukların korunması özelinde ilgili kanalın kontrolünden sorumlu uzman arkadaşlarımız tarafından titizlikle yarın incelemeye alınacaktır” tabirlerini kullandı.

Eda Ece ise hususla ilgili toplumsal medya hesabından yanıt verdi.

Maske Kimsin Sen, tüm dünyada olan bir müsabaka formatı. ‘Masked Singer’ın yayınlandığı ülkeler ekte. Suudi Arabistan, Fas, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır da dahil” sözlerini kullandı.