Marvel Studios Lideri Kevin Feige, Avengers: Endgame’in son Avengers sineması olduğunu söyledi. Sinema 2019’da vizyona girdi ve ekranlara duygusal bir veda etti. Feige’in yorumlarına nazaran, bir daha bu türlü bir muhteşem kahraman takımını bir ortada görmeyeceğiz.

Disney’de yayınlanan Assembled: The Making of Eternals belgeselinde Feige, “Marvel Studios ve Marvel Sinematik Cihanı 10. yıl dönümlerini geride bıraktı ve son Avengers sinemasının vizyona girmesiyle nihayet 22 sinemalık bir Infinity Saga’yı tamamladık” dedi. Buna nazaran ufukta artık yeni bir Avengers sinemasının olmayacağını söyleyebiliriz. Bu da klasik harika kahraman sineması hayranlarının canını biraz sıkabilir.

Marvel Avengers hayranlarına berbat haber

Aslında, MCU mimarı daha evvel potansiyel bir Avengers 5‘e değinmişti. Lakin bunun olup olmayacağı artık meçhul. Şayet bir ortaya gelirlerse de çok uzun müddet beklememiz gerekecek diyebiliriz. Avengers artık dönmese de harika kahraman sineması sevenlere yönelik içerikler gelmeye devam ediyor. MCU, 30 Mart’ta Disney Plus’ta piyasaya sürülen Moon Knight ve 6 Mayıs’ta ekranlara gelen Doctor Strange 2 (resmi olarak Doctor Strange in the Multiverse of Madness) ile devam ediyor.

Açıkçası Doctor Strange önemli bir hayran kitlesine sahip. Bu nedenle hayranların hissedeceği boşluğu kapatan bir sinemaya mesken sahipliği yapabilir diyebiliriz.