Süleyman Küçük, çevresindekilerin tabiriyle ‘Martıların babası’ Trabzon’un Araklı ilçesinde yaşıyor.


Çay fabrikasından emekli olduktan sonra kendini martılara adayan Küçük, her gün el arabasıyla ilçedeki balıkçıları tek tek dolaşıp omurgalılardan artıkları topluyor. 15 yıldır aksatmadan her gün tıpkısı saatte martıların karnını doyuruyor.


Onu gören martılar yemek saatinin geldiğini anlıyor


Emekli Süleyman Küçük, “Yağmur balçık yapıyorum. Yorulmuyorum. Yorulsam beraberce yorgunluk hissetmiyorum. Allah rızası var ya Allah sevgisi. Onun için yerde işi yapıyorum. “Araklı’nın her tarafına dağılıyorlar. Benim geldiğimi biliyorlar buraya. Onlar bile kendi dillerinde anlaşıyorlar ve gidelim yerde yemeğe. Yiyelim yerde sofradan niteleyerek hepsi toplanıyorlar buraya” niteleyerek konuştu.


Ziyafetten sadece martılar olumsuzlama, balıkçıllar, kargalar, hatta kedilerin beraberce nasibini aldığını söyleyen Küçük, “Her gün geliyorum, her gün. Her gün geliyorum ve gelemediğim gün canım sıkılıyor. Üzülüyorum. Alışmışım bunları yedirmeye” dedi.


Martıların yedirilmesinden sonra sıra emektar arabanın yıkanmasına geliyor. Arabasını ada suyuyla yıkayan Süleyman Küçük, evinin yolunu tutuyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.