En âlâ pil ömrüne sahip telefonların hangileri olduğunu merak mı ediyorsunuz? O halde hakikat yerdesiniz. Günümüzde satışa sunulan en uzun ömürlü akıllı telefon modellerini sizler için listeledik.

Bir akıllı telefonda ne ararsanız arayın, kesin olan bir şey var ki, uygun bir pil ömrü sunduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

Sadece birkaç saatlik kullanımdan sonra pil mühletinin gereksiniminizi karşılayacak müddete sahip olmadığını fark ediyorsanız, o telefonun görüntü akışı için kusursuz bir ekrana yahut birinci sınıf bir kameraya sahip olması sizi şad etmeyebilir.

Kimileri için uzun pil ömrü, ister biriyle ilişkide kalmanın bir yolu olsun, isterse de günlerce geçerli bir güç kaynağından uzaklaşmak için gerekli olsun, her şartta çok değerlidir.

Elbette, bu sizi rahatsız etmiyorsa gün içinde şarj edebilirsiniz yahut hatta prizden uzaktayken telefonunuzu şarj etmek için bir powerbank taşıyabilirsiniz. Lakin pilinizin yüzde simgesini daima denetim etmek istemiyorsanız, o vakit işte bakmanız gereken telefonlar.

Not: En yeterli pil ömrüne sahip olan telefon modellerini için listelerken, Dxomark’ın 2022 Mart ayı değerlendirmesini dikkate aldık.

Mart 2022’nin en âlâ pil performansına sahip 10 telefonu belirli oldu!

1- Oppo Reno6 5G

Batarya Performans Puanı: 96

Batarya Kapasitesi: 4310 mAh

2- Realme GT Neo 2 5G

Batarya Performans Puanı: 94

Batarya Kapasitesi: 5000 mAh