Sevin ya da sevmeyin lakin NFT’ler yakında Instagram’a geliyor. SXSW’de konuşan Mark Zuckerberg, dijital koleksiyon eserlerinin “yakın vadede” Instagram’a geleceğini doğruladı.

Mark Zuckerberg, NFT’lerin Instagram’a geldiğini duyurdu!

Zuckerberg, “Yakın vadede NFT’leri Instagram’a getirmek için çalışıyoruz” dedi. Bunun nasıl şekilleneceğini tam olarak açıklamadı, fakat insanların mevcut NFT’lerini gösterebileceklerini ve potansiyel olarak yenilerini çıkarabileceklerini söyledi. “Bugün tam olarak ne olacağını açıklamaya hazır değilim. Fakat önümüzdeki birkaç ay içinde, NFT’lerinizden kimilerini getirme özelliği, umarım vakitle bu ortamda bir şeyler başlatabilir” tabirlerini kullandı.

Zuckerberg ve başka yöneticiler daha evvel NFT’lere ilgi göstermişlerdi. Instagram’ın üst seviye yöneticisi Adam Mosseri, şirketin teknolojiyi “aktif olarak araştırdığını” söyledi. Financial Times, Ocak ayında şirketin kripto cüzdanı Novi’ye NFT’leri eklemeyi umduğunu bildirdi.

Salı günü konuşan Zuckerberg, NFT’lerin bir gün şirketin kesin metaverse’inde rol oynayabileceğini de söyledi. “Umarım, avatarınızın meta kainatta giydiği giysi, bir NFT olarak basılabilir ve onu farklı platformlarda taşıyabilirsiniz” dedi, “Bir sürü teknik bilgi var. Bundan evvel çözülmesi gereken bir çok husus var ve bunlar üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Her gün birebir tişörtü giymesiyle ünlü olan Zuckerberg, alışverişlerinin birçoklarını artık Instagram ve Facebook’ta yaptığını da paylaştı. “Muhtemelen giydiğim şeylerin birçoklarını Instagram, Facebook Mağazaları yahut reklamları aracılığıyla satın aldım” dedi.