Şu anki İngiltere Premier Ligi şampiyonu Manchester City, Sony’nin sanal gerçeklik (VR) uzmanlarının yardımıyla metaverse‘de dünyanın birinci futbol stadyumunun inşaatına başladı.

Manchester City, metaverse’de dünyanın birinci futbol stadyumunu inşa ediyor!

Manchester City, üç yıllık bir mutabakatla Sony ile iştirak kurdu ve proje şimdi birinci basamaklarındayken, şirketin uzmanlarından oluşan takımlar, dijital olarak haritasını çıkarmak ve bir sanal gerçeklik sürümünü geliştirmek için Etihad Stadyumu’nu ziyaret etti bile.

Kulübün stadyumu Etihad, teknoloji ve cümbüş devinin bir yan kuruluşu olan Hawk-Eye tarafından geliştirilen manzara tahlili ve iskelet izleme teknolojisi sayesinde bir VR dünyasında Manchester City‘nin merkezi merkezine dönüştürülecek.

Proje üzerinde çalışan Manchester City‘den yetkililer, sanal Eithad Stadyumu‘nun tekraren doldurulabileceği ve Manchester’a asla gitmeyecek taraftarların, nerede olurlarsa olsunlar, konutlarının rahatlığında canlı maçları izlemelerine imkan tanıdığı bir dünya görüyor.

Tartışılan meta bilgi tabanındaki oyuncularla tanışma fikirleri

Göz önünde bulundurulan ek kavramlar, hayranların meta bilgi tabanında öteki oyuncularla buluşma, birbirleriyle bağlantı kurma ve gerçek dünyada erişilemeyen şeyleri satın alma mümkünlüğünü içeriyor.

City Football Group’un pazarlama ve taraftar iştiraki sorumlusu Nuria Tarre şunları söyledi:

“Bir metaverse sahibi olmayı hayal edebildiğimiz tüm noktada, bir oyunu tekrar yaratabilmeniz, maçı canlı olarak izleyebilmeniz, farklı açılardan farklı bir halde aksiyonun bir modülü olmanız ve stadyumu istediğiniz kadar doldurabilmenizdir. zira sınırsız ve büsbütün sanal.”

Futbol meta kainatta bir hit ise, televizyon haklarının dağıtılma biçiminde ihtilal yapma potansiyeline sahiptir. Şu anda, Premier Lig çapında bir paketin kesimi olarak yayıncılara satılıyorlar, lakin ekipler artık bunları gelecekte direkt taraftarlara, tahminen de kendi metaverseleri aracılığıyla satma ihtimaline bakıyorlar.