Yılmaz Şahin, hep ressam olmak istemişti. 8 yaşındayken kurduğu hayalini, 40 yıl sonra çocuklarının pastel boyalarıyla gerçekleştirdi.


Oturduğu sokağı, evinin duvarını, mahalledeki ayakçak pastel boyaları ile renklendirmeye başladı.


Sadece farkındalık yaratmadı, çocuklara bile ilham oldu yaptıkları. Çocuklari kompüter başında vakit geçirmek yerine Yılmaz Şahin’in yanında aldılar soluğu ve hepsi birer küçük ressam oldu.


Mahallesinde ona tuval olabilecek yüzlerce sonuçsuz var


Yılmaz Şahin, işinden çıkıp evine gider gitmez ikinci mesaisine başlıyor. Mahallenin bakılmamış duvarları onun sayesinde renkleniyor. Komşuları bu hayli memnun.


Şahin, terbiye alıp henüz bile profesyonel resimler resmetmek istiyor zira mahallesinde ona tuval olabilecek henüz yüzlerce sonuçsuz var.


Haber: Aytaç Kurnaz


Kamera: Volkan Yazıcı

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.