Artan enflasyon ve global kıtlık sorunları nedeniyle her kesimde bir artırım haberi ile karşılaşıyoruz. Bu dallardan biri de akaryakıt fiyatları olarak karşımıza çıkıyor. Bir müddettir çalkalanan akaryakıt fiyatlarında yeni bir artırım beklentisi kelam konusu.

Bölüm kaynaklarından gelen bilgiye nazaran LPG‘ye bugün artırım gelmesi bekleniyor. Kaynaklar LPG’ye gelen artırımın 63 kuruş olacağını söz etti. LPG’nin şimdiki fiyatı şu anda 11.30 düzeyinde seyrederken yeni yapılacak artırımla birlikte 12 liraya yaklaşması bekleniyor.

LPG’ye yeni artırım yolda! İşte beklenen fiyatlar

Kelam konusu zamın direkt pompaya da yansıması bekleniyor. Beklenen artırımın gelmesi durumunda İstanbul: 11,48 TL -> 12,11 TL, Ankara: 11,36 TL -> 11,99 TL, İzmir: 11,35 TL -> 11,98 TL biçiminde yeni bir fiyatandırma karşımıza çıkacak.

Patlak veren Rusya Ukrayna savaşı ile birlikte akaryakıt fiyatlarında önemli bir artış kelam konusu oldu. Dolar kurunda yaşanan çalkantılar ve küresel enflasyon derken geçinmek hayli güç bir hale geldi desek yanlış olmaz. Bunun üstüne gelen artırımlar da vatandaşın belini bükmeye devam ediyor.