Önümüzdeki üç yılda 80 milyar dolar hacme ulaşması beklenen NFT (benzersiz dijital varlık) pazarı her gün diğer bir yenilikle şaşırtıyor. Daha evvel internetin kaynak kodlarından bir gazete makalesine birçok gerçek varlığı dijital ortama taşımayı mümkün kılan NFT projelerine sıra dışı bir yenilik de Türkiye’den geldi. Beyzade Künefe Ortağı Ercan Kılıç, projeyi şu sözlerle duyurdu: “Retro oyunlardan uyarlamalarla künefe, baklava, dolama üzere çeşitli tatlılarımızı ve Antep fıstığını NFT’lere dönüştürerek Türkiye’de bir unsur imza attık. Oluşturduğumuz 10 farklı dijital varlığı dünyanın en büyük NFT pazarı OpenSea platformunda kullanıcıların beğenisine sunduğumuz için gururluyuz. Ürettiğimiz NFT’lerden 5’ini takipçilerimize ikram etmeyi planlıyoruz.”

“Küresel trendleri ve teknolojinin dönüşümünü yakından takip ediyoruz”

Baklava, künefe, dolama üzere tatlıların ve Antep fıstığının Alien Invasion, Space Invaders, Pac-Man, Battle City, Tetris, Mario üzere retro oyunlardan ilhamla NFT projesine dönüştürülmesine ait yorumlarını paylaşan Ercan Kılıç, “Beyzade Künefe olarak NFT ve başka dijital trendleri yakından izliyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana çok önemsediğimiz toplumsal medya ve dijital pazarlamanın NFT üzere dijital trendlerle nasıl dönüştüğüne de yakından tanıklık ediyoruz. Son periyotta global çapta faaliyet gösteren birçok markanın NFT’yi bir müşterileriyle yeni bir temas noktası olarak kullanmaya başladığını fark ettik. Bir markanın muvaffakiyet mümkünlüğünün kendi alanının dışındaki gelişmeleri de takip etmesiyle yükseleceğine inanıyoruz. Hem eserlerimiz hem de dijital trendlere verdiğimiz kıymetle Türkiye’de faaliyet gösterdiğimiz bölümde yeniliğin öncüsü olduğumuzu düşünüyoruz” sözlerini kullandı.

“Sırada metaverse var”

Müşterilerin gerçek tecrübelere değer verdiğini ve onlarla tıpkı lisandan konuşan markalara güvendiğini söyleyen Beyzade Künefe Ortağı Ercan Kılıç “Müşterilerinin memnuniyetini işinin merkezine koyan bir tatlı restoranı olarak Beyzade Künefe lezzetlerini seven müşterilerimizi ve teknoloji tutkunlarını şaşırtacak yeni çalışmalara hazırlanıyoruz. Çok yakında Beyzade Künefe olarak sanal cihan metaverse’te de bir konsept çalışmaya imza atacağız” dedi. Klasik tatlıların NFT’lerini bir periyoda damgasını vuran retro oyunlardan ilhamla tasarlayan Volantis Digital Agency kreatif takımından Alperen Özmen ise “Beyzade Künefe’yle NFT dünyasında kıymetli olanın konsept yaratmak olduğu konusunda anlaştığımız için keyifli ve hoş bir çalışma yaptığımıza inanıyorum. Bu projenin Beyzade Künefe müşterilerinin yanı sıra NFT topluluğunun da dikkatini çekeceğini düşünüyorum” yorumunda bulundu.