Kripto para ünitesinin benimsenmesi son vakitlerde kıymetli bir artış gösterdi, fakat son araştırmalar bunun yalnızca kişisel kullanıcılar için değil, tıpkı vakitte e-ticaret işletmeleri için de geçerli olduğunu ortaya koyuyor.

Kriptonun ödemeler ana akım olma yolunda süratle ilerliyor!

Global ödeme tahlili sağlayıcısı Checkout.com’un geçtiğimiz günlerde Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında yayınlanan yeni raporu, “Kripto’nun 2022’de ödemeler için dijital para ünitelerinin benimsenmesine ışık tutuyor” olduğunu gösterdi. e-Ticaret süreçleri için kripto para ünitelerini kullanmaya yönelik eğilimlerin benimsenmesinde artış var.

Mevzu ile ilgili derinlemesine tahlil için 2 Şubat ile Mart ortasında ABD, İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya, BAE, Suudi Arabistan, Hong Kong, Singapur ve Avustralya’dan 11 ülkede toplam 30.000 müşteri ve 3.000 tüccarla görüşülmüş.

Checkout.com’da kripto için strateji lideri Jess Houlgrave şunları söyledi:

“Bunun, cinsinin en büyük tüketici anketi olduğuna inanıyoruz ve bulgular, dünya çapında kripto para ünitelerine yönelik tavırların açık bir evrimini sunuyor. Bu, erken benimseme kademesinden genel olarak daha pratik, pragmatik ve olumlu olana legal bir geçiştir.”

18-35 yaş ortası kullanıcıların %40’ı kriptoya faiz ödediğini tabir ediyor

Datalara nazaran, kripto para ünitesinin popülaritesi bilhassa genç nüfus ortasında süratle artıyor, 18 ila 35 yaş ortasındaki kullanıcıların %40’ı önümüzdeki yıl içinde eser yahut hizmetler için ödeme yapmak için kripto para ünitelerine ilgi gösteriyor ve kripto para kullanmayı planlıyor.

Bilhassa, kripto para ünitesine yönelik tavırda, sadece bir yatırım aracı olarak görülmekten, günlük ticareti yürütmek için kullanılan bir araç olarak görülen değerli bir hareket olmuştur. Geçen yıl, tıpkı yaş kümesinin %30’undan daha azı kripto para ünitelerinden yanaydı.