Merkezi olmayan uygulamaları (dApps) barındırmak için bir blok zinciri platformu olan ve şu anda piyasa pahası açısından dokuzuncu sırada yer alan kripto para ünitesi olan Solana (SOL), tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden bu yana yaklaşık %68 kayıpla yeni yıla güçlü bir başlangıç ​​yaptı.

Bununla birlikte, CoinMarketCap’teki kripto para topluluğu, Solana’nın Mart 2022’nin sonuna kadar 151.76 dolardan süreç göreceğini öngördüğü için tokenin fiyatı için çok optimistlik gösteriyor.

Kripto topluluğu, 31 Mart 2022 için Solana fiyatını iddia etti!

Belirlenen fiyat, şu anki fiyatından %80,65 yahut 67,75$’lık bir artışı temsil ediyor. Fiyat varsayımı ise 16 Mart itibariyle CoinMarketCap topluluğunun 10.596 üyesinin oylarını içeriyordu.

Ayrıyeten, Solana fiyat varsayımları kelam konusu olduğunda, kripto topluluğunun şu anda ortalama %70,69 tarihi doğruluğa sahip olduğunu belirtmekte yarar var.

Kripto topluluğunun Solana fiyat iddiası tarihi doğruluk oranı. Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap datalarına nazaran, içeriğimizi hazırladığımızdan evvelki yedi gün içinde Solana’nın fiyatı 88,5 dolardan şu anki fiyatı olan 83,93 dolara gerileyerek %5,16 düştü. Basın vaktinde toplam piyasa kıymeti, bir hafta evvel sahip olduğu 28.55 milyar dolardan %6.33 düşüşle 26.85 milyar dolardı.

Yedi günlük Solana fiyatı. Kaynak: CoinMarketCap

Ufukta SOL için kurtarma operasyonu mu var?

Solana’nın uzun müddettir devam eden düşüş çizgisi, platformun devam eden jeopolitik türbülansın, düzleşen iktisadın ve kendi şartlarının kurbanlarından biri haline gelmesinden kaynaklanıyordu.

Şubat ayının başlarında Solana manşetlere çıktı ve bunun âlâ bir nedeni yoktu. Bir Wormhole köprüsü güvenlik açığından yararlandıktan sonra, bilgisayar korsanları, bugüne kadar merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki en büyük ataklardan biri olan platform tüccarlarından yaklaşık 322 milyon dolar kazandı.

Tüm fonlar geri yüklendikten sonra, Solana fiyatta küçük iyileştirmeler kaydetti, fakat yayın tarihinden evvelki günlerde 85 doların altında konsolide oldu. Bununla birlikte, kripto topluluğunun tokenin fiyatı konusundaki coşkusu, son zamanlardaki olumlu gelişmelere bağlanabilir.

Örnekler ortasında, etraf üzerinde sıfır tesiri olduğu sav edilen fiyatsız ve gerçek vakitli süreçler sunan Solana Pay’in piyasaya sürülmesi ve benimsenmesi ve Magic Eden’in genişlemesiyle desteklenen platformun NFT pazarının büyümesi sayılabilir.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.