Bitcoin’in fiyatı 40.000 doların altına düştükten sonra, bir kripto para ünitesi topluluğu, varlığın bir sonraki amacını Mart ayı sonuna kadar neredeyse 50.000 dolara yerleştiriyor.

Kripto topluluğu, 31 Mart 2022 için Bitcoin fiyatını iddia ediyor!

Birinci kripto para ünitesi son günlerde dalgalı bir yolda olmasına karşın, CoinMarketCap kripto topluluğu, varlığın mevcut fiyattan %23’ün üzerinde bir artışla 31 Mart’a kadar 48.145 $’dan süreç göreceğine inanıyor. Amaç, 83.489 üyenin oylarına dayanıyor.

Diğer bir yerde ise, 53.098 topluluk üyesi, Nisan ayı sonuna kadar gayesi 48.985 $ olarak koyuyor. Bu fiyat işareti, mevcut pahadan neredeyse %26’lık bir büyümeyi temsil ediyor. Bununla birlikte, farklı olarak 34.044 topluluk üyesi ise, Mart ayının sonunda, Bitcoin’in 46.958 dolardan süreç göreceğine inanıyor.

Kripto topluluğu şu anda Bitcoin fiyat iddialarında %82’lik bir tarihî doğruluk oranına sahip.

Varsayım, Bitcoin Mart ticaretine 40.000 doların üzerinde girdikten sonra ortaya çıkıyor. Lakin, fiyat hareketi güç durumdaki pay senetleriyle alakalı olan varlık için ayın birinci haftası epeyce volatil olarak kategorize edilebilir.

Bu içeriği hazırladığımız sıralarda, Bitcoin 38.800 dolardan süreç görüyordu ve son yedi gün içinde neredeyse %12 düştü.

Topluluk, Bitcoin’in geleceği konusunda yükselişe devam etse de, yatırımcılar ortasında varlığın bir sonraki seyriyle ilgili kaygılar var. Örneğin, 8 Mart itibariyle Bitcoin dehşet ve açgözlülük endeksi 21’e ulaştı.

Bu düzeyler ekseriyetle piyasada “aşırı korku” manasına gelir, yatırımcıların çok kaygılı olabileceği ve piyasanın bir toparlanma görebileceği bir göstergedir. Bu düzeyler tıpkı vakitte yaklaşmakta olan bir düzeltme için bir fırsatı vurguladığının bir sinyali olabilir.