Göğüsten ilham alan Dogecoin (DOGE), geçen hafta daha geniş kripto para piyasasıyla paralel olarak fiyat artışını gördü.

Zincir içi ölçümlere nazaran, önde gelen kripto ticareti uzmanı Ali Martinez, yepyeni göğüs para ünitesinin fazla efor harcamadan 0,21 dolara yükselme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Kripto ticareti uzmanı; ”Dogecoin’in 0.21 $’a yükselecek!” Pekala ne vakit?

Dogecoin (DOGE), fazla uğraş harcamadan 0,21 dolara yükselme potansiyeline sahip olduğunu söylen Martinez, şu anda kayıpta olabilecek sahiplerin sayısı nedeniyle tokenin düzey etrafında bir ölçü direnç görebileceğini şu sözlerle belirtti;

“Zincir içi bilgiler, Dogecoin’in tereddüt etmeden 0,21 dolara yanlışsız ilerlemekte özgür olabileceğini gösteriyor. Lakin bu fiyat noktası civarında, 48 milyardan fazla DOGE’yi tutan 631.000’den fazla adres su altında olduğu için DOGE sert bir direnişle karşılaşabilir.”

Dogecoin sahipleri. Kaynak: Ali Martinez

Kayda paha olan, toplam 48 milyar DOGE’yi temsil eden 631.000’den fazla adresin şu anda kırmızı renkte olmasıdır. Varlık, bu sahiplere kârlılığa geri dönecek olsaydı, o anda varlık etrafındaki piyasa momentumuna bağlı olarak bir satışla karşılaşabiliriz.

Dogecoin grafik tahlili

Şu anda, CoinMarketCap bilgilerine nazaran DOGE, gün içinde %1,45 ve geçen hafta %7,93 artışla 0,1458 dolardan süreç görüyor.

Dogecoin 7 günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Dogecoin’in toplam piyasa bedeli, yayınlandığı tarihte 19.3 milyar dolardı. Proof-of-Stake (PoS) ağının büyük kripto para üniteleri ortasında giderek daha fazla benimsenmesi ve giderek daha fazla kişinin faal olarak buna geçiş yapmasıyla DOGE, ETH, emtia uzmanı Mike McGlone tarafından “internetin teminatı” olarak etiketlenmiş olsa da, kısmen Ethereum’un Proof-of-Stake’e geçmesiyle kısmen teşvik edilen Ethereum’un fiyatı son haftalarda yükseliş gösterdi.

Dogecoin fiyat iddiamızda tartışıldığı üzere, en son değişimin varlığın mevcut fiyatından 2022’de 0,50$’a yükselip yükselmeyeceğini yalnızca vakit gösterecek.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.