[ad_1]

class=”cf”>

Kılıçdaroğlu, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ve Bozkurt Belediye Başkanı Muammer Yanık’tan bölgeye ilişkin informasyon aldıktan sonrasında Ezine Çayı kenarında bekleyen acılı ailelerle görüştü.

SOYLU’YLA GÖRÜŞTÜ

Kılıçdaroğlu, daha sonrasında ilçe merkezinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşerek informasyon aldı. Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına açıklamasında da şunları söylemiş oldu:

“Sayın İçişleri Bakanı ile görüştük; derhal derhal ulaşamadıkları kabahat duyurusu edilen kayıplar bulunduğunu söylemiş oldu. Son sayı mevzusunda da ‘biz zamanı ulaştığında veriler elimize ulaştığında kamuoyunu bilgilendiriyoruz’ dedi. Belediye başkanımızla da görüştük. Bozkurt belediye başkanımıza elimizden gelen her türlü yardımı yaptığımızı, bir talebi olduğunda bunu karşılayacağımızı söyledik.

RAPOR HAZIRLANMIŞ

Önemli olan felaketin geleceğini bilerek önlem almaktır. 2019 senesinde bu bölge için taşkın sel raporu hazırlanmış. Bu bölgede ciddi taşkın sellerin geleceği bilinmiş olduğu halde ciddi bir önlemin alınmaması devletin iyi yönetilmediği anlamına gelir. Bir başka mühim mevzu dere kenarlarında yapılaşmaya izin vermemek lazım. Dere kenarlarında yapılaşmaya izin verirseniz; gördüğünüz benzer halde 8 kattan oluşan bina çökmüş, yurt binası çökmüş, öteki binalarda hasarlar var. Bu selin geldiği belli, yağmurun yağdığı belli. Yüz senelerdir bu gerçeği aslına bakarsak tüm Karadeniz yaşıyor. Nasıl olur da bu gerçekler bilinmiş olduğu halde dere kenarlarına yapılaşmaya izin verilir? Bu oldukça acı bir şey. Bundan ders çıkarmalıyız. Belediye başkanı arkadaşlarımızın ders çıkarması lazım.”

class=”cf”>

‘PARTİ OLARAK BAKMIYORUZ’

CHP Lideri Kılıçdaroğlu dün ek olarak toplumsal medya hesabından hükümete Afganistan’da gelişmelerle ilgili “Başkalarının arkasına bakmadan kaçtığı yere, askerimizi kurban etmeyeceğiz. İktidara sesleniyorum, derhal asker ve polisimizi Afganistan’dan geri çekin. Mehmetçik yalnız milletimizin çıkarlarına hizmet eder!” diye seslendi.

 

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

[ad_2]